Muži Seniorka – Vítězná „kolaudace“ nové haly v Roudnici n.L.

V pátek 23. února jsme zajížděli do Roudnice nad Labem k dalšímu utkání základní části oblastního přeboru proti domácí BA 2006. Hrálo se již v nově postavené víceúčelové hale Mondi Arena.

Na utkání jsme přijeli opět jen v 9 hráčích, protože se nám marodka stále nechce „vyprázdnit“, přesto jsme měli velmi kvalitní sestavu. Domácí nastoupili téměř kompletní v 11 hráčích a také asi ve své nejlepší sestavě. Nečekalo nás tedy opět žádné lehké utkání.

Věděli jsme, že mladý roudnický tým preferuje individuální nájezdy do koše a tedy spíše něž střelbu hru 1 na 1. Tomu jsme chtěli přizpůsobit obranu odstoupením na perimetru. V útoku jsme hlavně chtěli hrát rychle dopředu a dávat z nich jednoduché koše.

Domácí nás ale trochu překvapili když tentokrát hodně stříleli ze střední a i dlouhé vzdálenosti. Dali nám sice 7 trojek, ale většina ostatních střel úspěšná nebyla a co je důležité, ty jsme si doskočili, celkem jsme měli v zápase 35 obranných doskoků. Naopak my jsme si udrželi svůj střelecký průměr 4 trojek na zápas.

Moc jsme se z domácího vzájemného zápasu nepoučili protože jsme nájezdy hráčů soupeře ubránili většinou jen za cenu faulů. Naštěstí jsme osobní chyby (celkem jich bylo 23) rozložili rovnoměrně na všechny hráče, takže jsme s nimi neměli problém. Přesto jsme tím ale dovolili Roudnici házet 41 trestných hodů, naštěstí jich proměnila jen polovinu.

Směrem dopředu jsme měli, i díky často používanému celoplošnému pressinku domácích, problém s vývozem míče za polovinu, kdy jsme občas zvolili zbrklou přihrávku nebo jsme si míč dostatečně nebránili a tak jsme o něj přišli. Nebo jsme ve snaze o rychlý protiútok nepřesně přihrávali míč přes celé hřiště. Dopustili jsme se tak 24 ztrát.

Na útočné polovině jsme si tentokrát odpustili naši obvyklou neschopnost proměňovat šoupáky, i proto, že jsme nevolili těžká zakončení, ale naopak hledali volné spoluhráče k snadnému zakončení (23 asistencí). A když jsme úspěšně nezakončili, získali jsme alespoň faul (celkem 25). Ale ani my jsme z čáry trestných hodů nebyli příliš úspěšní (28/15).

Utkání tak bylo 37 minut velmi vyrovnané, v bodovém vedení se střídaly oba týmy, ale ani jeden si nevybudoval větší náskok, maximální rozdíl byl cca 5 bodů. Po první čtvrtině 21:21, po druhé 38:40. V polovině třetí části jsme sice odskočili na 47:54, ale Roudnice šňůrou 9:0 skóre opět srovnala na 56:58.

A v dobrém výkonu domácí pokračovali i v poslední části kdy vedení postupně překlápěli na svoji stranu, 3 minuty před koncem 70:68. Ale konečně jsme zabrali my a výbornou obranou a bodovou šnůrou 10:0 během jedné minuty (!) jsme otočili na 70:78. A to jsme ještě 3 šestky zahodili.

Zbytek zápasu se pak odehrával jen na čárách trestných hodů kdy domácí faulovali spíše z taktických důvodů a my spíše ze snahy získat míč. Šlo tedy jen o to kdo bude v šestkách úspěšnější. My 8/4, domácí 6/5, takže k žádnému snížení rozdílu ve skóre nedošlo a zápas jsme dovedli do úspěšného konce 75:82.

Poděkování všem hráčům za výborný výkon kdy se každý z nich podílel na našem vítězství. Utkání jsme zvládli díky naší velké bojovnosti a vůli po vítězství a i díky našim větším herním zkušenostem v rozhodujících momentech utkání.

BA 2006 Roudnice n.L. - BK Děčín seniorka 75:82 (21:21, 38:40, 58:56)

Body: Hammerle 17 (10 doskoků, 5 získaných faulů, DOUBLE-DOUBLE), Ďurana 14 (6 asistencí, 8 získaných faulů, TH 9/8), Bolfík 11 (2x3), Liga 10 (7 doskoků), Malý 10 (8 doskoků, 4 získané fauly), Fiala J. 7 (1x3, 6 asistencí), Randýsek 6 (1x3), Černý 6 (10 doskoků, 4 získané míče), Suda 1.

Další utkání nás čeká netradičně (přeložené utkání) v sobotu 2. března v 17:00 hod. na domácí palubovce proti Lovosicím.