Muži Seniorka – V souboji dosud neporažených vítězství

V pátek 17. listopadu jsme zajížděli do Lovosic k utkání 5. kola oblastního přeboru mužů. Na palubovku týmu, který stejně jako my ještě letos neprohrál, takže nás čekalo velmi těžké utkání.

Do Lovosic jsme přijeli jen v 8 hráčích, když aktuálně máme několik hráčů na marodce. V den utkání nám navíc onemocněl další důležitý hráč, takže naše ambice na vítězství trochu poklesly. Přesto jsme měli kvalitní sestavu a chtěli jsme tak uhrát přijatelný výsledek.

Domácí nastoupili kompletní včetně svých 4 nejlepších hráčů (rozehrávač, křídlo a dva pivoti), kteří dávají v průměru na zápas 55 bodů. Našim prvořadým úkolem tak bylo soustředit se na obranu těchto hráčů.

To se nám ale v podstatě podařilo jen u jednoho, ale asi toho nejdůležitějšího, kterému jsme výbornou osobní obranou dovolili jen 6 bodů proti jeho obvyklým 19. Obecně jsme i eliminovali největší zbraň Lovosic, a to střelbu, když nám dali jen 2 trojky.

První čtvrtina byla vyrovnaná, oba týmy se střídaly ve vedení, když nám největší problémy dělal dle očekávání nejlepší hráč domácích – pivot, který nám dal v této části 8 (celkem 22) bodů. Stav na konci 18:17.

Vstup do druhé části se nám vůbec nevyvedl, dostali jsme během minuty dvě trojky a dvojku a domácí navýšili vedení na 9 bodů. Špatně jsme bránili, nechávali soupeře volné pod košem nebo jsme jim nechávali volnou střelu.

V útoku jsme hráli zbytečně složitě, najížděli do plných nebo přihrávali do bedny plné obránců, a tak jsme přicházeli o míč. A ani střelba nám moc nešla. Museli jsme si tak vzít timeout a říct si, že musíme lépe bránit a běhat rychle do útoku.

To se dařilo, zlepšili jsme i obranný doskok, takže jsme pomalu stahovali náskok soupeře až jsme ho donutili k timeoutu. Ten domácím moc nepomohl, díky naší těsné obraně lovosičtí volili těžké střely a my naopak dávali body z rychlých protiútoků a nájezdů do koše. Šňůrou 12:2 jsme tak otočili na 32:39.

Po poločase jsme pokračovali v našem výborném výkonu. Prvních 5 minut jsme udržovali náš 10 bodový náskok, který jsme pak navýšili až na rozdíl 18 bodů, na konci 3. čtvrtiny 47:64. Pokračovali jsme v těsné obraně a začali se nám dařit i střelba, dali jsme 3 trojky.

Zdálo by se, že máme vyhráno, ale jak to tak bývá, z uspokojení z vyššího vedení přišlo naše zhoršení všech činností, které domácí využili a šňůrou 10:0 mezi 3. a 7. minut snížili na nebezpečných 64:70. My jsme nebyli schopni dát body ze hry, volili jsme zbrklé střely, takže nad vodou nás drželi jen úspěšně proměněné trestné hody.

Minutu před koncem domácí stále drží těsné skóre 69:74, my naštěstí po pěkné kombinaci proměňujeme z pod koše. Následně ubráníme útok Lovosic a po obranném doskoku ihned následuje dlouhý pas na úplně volného hráče, který uklidňuje koncovku zápasu a vítězíme tak 69:78.

Poděkováním všem hráčům za výborný výkon, kdy každý přispěl nejen body, ale hlavně bojovností a vírou, že i v užší sestavě se dá vyhrát. Poděkování i početným divákům za hezkou atmosféru.

ASK Lovosice – BK Děčín seniorka 69:78 (18:17, 32:39, 47:64)

Body: Turek 17 (2x3), Ďurana 14 (1x3), Černý 11, Malý 11, Holešinský 9 (1x3), Liga 8, Fiala J. 6 (1x3), Randýsek 2.

Další zápasy nás čekají až za 14 dní 1. prosince doma s Roudnicí a 8. v Teplicích, snad se do té doby zranění hráči dají dohromady.