Muži Seniorka – V prvním semifinále v Lovosicích vítězství, ale…

V pátek 22. března jsme v Lovosicích odehráli první utkání semifinále play-off oblastního přeboru mužů.

Do Lovosic jsme přijeli téměř kompletní v 10 hráčích, když nám pouze chyběla jen dvě křídla (mimo ČR), takže v silné sestavě. Domácí nastoupili ve stejném počtu a také v podstatě kompletní resp. chyběl jim jejich dlouhodobě zraněný pivot.

Do utkání jsme šli s tím, že základem našeho úspěchu je obrana, zejména nedovolit nejlepším lovosickým trojkařům volné střely a dobře bránit podkošový prostor. V útoku jsme chtěli hrát rychle dopředu a nekompromisně najíždět do koše.

Začátek utkání nám vyšel, dobře jsme se uvolňovali pro volná zakončení z pod koše a po dvou minutách jsme vedli 4:12. Pak jsme ale dostali 3 trojky za sebou, z toho 2 od hráče, od kterého jsme to vůbec nečekali, a skóre bylo srovnáno.

Poté jsme se začali více tlačit do koše a chodit si tak alespoň pro fauly a trestné hody. A tato aktivita byla v zápase rozhodující, protože my jsme si tak mohli chodit pro body ze šestek (v zápase 34/22) a „obalovali“ klíčové hráče domácích fauly.

Druhou klíčovou věcí v zápase byla naše úspěšná trojková střelba. V zápase naši rozehrávači dali celkem 11 trojek, což byl víc jak dvojnásobek našeho sezónního průměru (4,6). Z nějakého důvodu nám prostě lovosické koše „sedí“.

V druhé polovině první části jsme se i díky dvěma našim trojkám dostali do mírného vedení, o které jsme však naši nepozornou obranou přišli, stav na konci opět vyrovnaný 24:25.

Před 2. čtvrtinou jsme si řekli, že kromě agresivity do koše, musíme i více běhat do rychlých protiútoků. A hlavně zlepšit naši obranu, abychom nedostávali jednoduché koše. To se podařilo, kromě úvodní trojky a několika košů z přečíslení, jsme se hodně dostávali na čáru trestných hodů.

Po třech minutách dvouciferný rozdíl, domácí timeout, který jim však moc nepomohl, my stále agresivní směrem do koše včetně několika úspěšných košů „and one“. A když jsme přidali další 4 trojky, bylo o vítězi zápasu v podstatě rozhodnuto, stav 39:62.

O přestávce jsme si řekli, že naše vedení musíme ještě navýšit abychom šli do odvety „v klidu“. To se nám ale moc nedařilo, stále jsme udržovali jen 20bodový rozdíl. Bohužel na konci čtvrtiny soupeř, díky naší nedůsledné obraně, snížil na 65:79.

V poslední čtvrtině jsme nebyli schopni zahrát nějakou útočnou akci, hráli jsme zbytečně složitě a ztráceli míč přihrávkami do rukou soupeře. Bodově nás drželi jen trestné hody. 3 minuty před koncem stále stejný rozdíl 72:94.

Pak jsme si opět vybrali v obraně slabší chvilku, Lovosice dali 8 bodů a museli jsme si vzít timeout. To pomohlo a opět jsme bodově odskočili (80:99). Konec utkání jsme již zvládli a dosáhli oblíbené stovky, výhra 82:101.

I když pro nás zápas skončil z hlediska bodového rozdílu příznivě, tak ještě nemáme vyhráno, v odvetě se může stát cokoliv. Varující je hlavně počet obdržených bodů, který moc nesvědčí o našem předzápasovém cíli. A v útoku jsme také občas nehráli vůbec dobře, to by se nám nemuselo v dalších zápasech vyplatit.

ASK Lovosice – BK Děčín seniorka 82:101 (24:25, 39:62, 65:79)

Body: Hammerle 18, Fiala J. 15 (5x3), Malý 15, Liga 12, Unar 10, Randýsek 9 (3x3), Černý 9, Bolfík 9 (3x3), Suda 2, Fiala V. 2.

Odveta na domácí palubovce v ARMEX Sportcentru nás čeká v pátek 5. dubna. Určitě nás opět čeká těžký zápas, protože Lovosice se nevzdají a budou nás chtít minimálně porazit, k postupu do finále ale potřebují výhru minimálně o 20 bodů.