Muži Seniorka – Úspěšný vstup do soutěže v České Lípě

V pátek 21. října jsme v České Lípě odehráli náš první zápas oblastního přeboru. Bylo to ale vlastně již třetí kolo soutěže, protože první zápas jsme odložili z důvodu termínové kolize s jinou akcí a druhý nám odložil soupeř z důvodu Covidu.

Každý zápas s Českou Lípou je vždy hrozně těžký, přetahujeme se o každý bod a již několikrát se vzájemný zápas prodlužoval. Utkání mělo být o to těžší, že jsem hráli na palubovce soupeře, která má svá specifika, jež domácí dokáží maximálně využít.

Navíc Česká Lípa vyhrála obě první utkání, nejprve o bod doma jen v pěti hráčích (z toho jen čtyři skórující, zápas dohrávali jen ve třech) a pak o 3 body v Roudnici. Takže jsme měli před soupeřem velký respekt.

Do České Lípy jsme ale přijeli kompletní, v téměř nejsilnější sestavě. Řekli jsme si, že soupeře utaháme, tedy budeme po celé utkání pressovat jejich rozehru a běhat do rychlých protiútoků. Nechtěli jsme také soupeři nechat volné střely a snadná zakončení, tedy ho na těsno a tvrdě bránit. V útoku jsme chtěli dobře pohybovat míčem a sebou a nacházet tak volné střelce pro snadná zakončení.

Samozřejmě, že pressink a tvrdá obrana měly za následek větší množství faulů na naší straně, ale vzhledem ke kompletní a kvalitní sestavě to nebyl pro nás až tak zásadní problém. Domácím jsme tím ale dovolili házet spoustu trestných hodů, ale nebyli úplně stoprocentní (34/22). Ve střelbě za 3 body byli dle očekávání úspěšnější domácí (8:4), ale my jsme z delší vzdálenosti moc nestříleli, spíše jsme hledali jednoduchá dvojbodová zakončení.

Celý zápas jsme v podstatě tahali za delší konec, po pár oťukávacích minutách a bodově vyrovnané většině první čtvrtiny jsme se v poslední minutě dostali do vedení (17:23). Ve druhé části šli na chvíli do vedení domácí (31:30), ale opět jsme v posledních dvou minutách zabrali a sérií 9:0 si vzali vedení zpět, v poločase tedy 31:39.

Toto jednociferné vedení jsme chtěli navýšit, ale nedařilo, soupeř byl stále na dostřel, na konci třetí části 50:58. Ve 4. minutě poslední části trefili domácí 2 trojky za sebou a dotáhli se na rozdíl 4 bodů (58:62). Vzali jsme si timeout a po návratu náš rozehrávač dal 2 trojky, přidal další 2 body ze šestek a tím utkání již „uklidil do klidných vod“.

Zápas to byl dle očekávání opět těžký, ale všichni naši hráči ho zvládli výborně. Někomu se dařilo střelecky více, někomu méně, ale v obraně všichni makali, a to rozhodlo o našem vítězství.

BK Česká Lípa – BK Děčín seniorka 72:82 (17:23, 31:39, 50:58)

Body: Fiala J. 16 (2x3), Liga 14, Hammerle 14, Turek 9 (1x3), Malý 8, Roza 7 (1x3), Teršl 4, Fiala V. 4, Randýsek 2, Černý 2, Holešinský 1, Bolfík 1.