Muži Seniorka – Úkol, vyhrát alespoň o 3 body, splněn!

V pátek 17. března jsme na naší palubovce odehráli odvetné utkání semifinále play-off skupiny o 1.-4. místo. V České Lípě jsme prohráli o 2 body, takže pokud jsme chtěli postoupit do finále, museli jsme vyhrát o 3 a více bodů.

Do utkání jsme nastoupili téměř kompletní v 11 hráčích, chyběl nám pouze jeden rozehrávač (hory). Soupeř přijel v osmi, chyběl jim ale jejich nejlepší střelec (rozlučka se svobodou :-)).

Jako vždy jsme chtěli hrát rychle dopředu a tím soupeře utahat, nedovolit mu volnou střelu a tvrdě bránit jeho podkošové hráče, kteří při hře zády ke koši v jeho blízkosti byli téměř neomylní. V obraně brát dobře na záda.

Obrana se nám ze začátku moc nedařila, ale s postupným časem jsme měli hráče České Lípy lépe přečtené a věděli, jak je bránit, co na ně platí. V útoku se nám nedařila moc střelba ze střední a delší vzdálenosti, bohužel jsme se opět nevyvarovali neproměňování šoupáků. Co ale bylo ještě horší, byly naše trestné hody, z 24 střílených jsem jich zahodily ¾ tedy 18!

Utkání bylo, jak je vždy s Českou Lípu obvyklé, velmi vyrovnané. Sice jsme byli vždycky trochu napřed, ale hosté nás vždy bodově srovnali. První čtvrtinu jsme sice prohráli 9:12, ale ve druhé jsme zabrali a dostali jsme se až do vedení o 9 bodů, to jsme ale v závěru čtvrtiny ztratili (29:29). Třetí čtvrtina byla asi nejvíce vyrovnaná, týmy se střídaly v proměňování košů, nikdo neodskočil na více než 2-3 body, na konci 45:45.

Na začátku poslední části se nám podařilo dostat se do bodového vedení a postupně náskok navyšovat až na 58:51 3:33 minuty před koncem. Zdálo by se, že náskok je již dostačující, ale v hlavě jsme měli zápas z palubovky hostů, kdy jsme také vedli, ale poslední 3 minuty nedali žádný koš.

A něco podobného se opakovalo. Ze hry jsme dali jen jeden koš, zahodili jsme 4 šestky, soupeř alespoň jednu proměnil a přidal dvojku, a hlavně v čase 0:39 trojku na 58:57. Tímto výsledkem by postupovala Česká Lípa. Vzali jsme si timeout a řekli si, že zkusíme trojku a půjdeme všichni za doskokem. To se stalo, trojku jsme neproměnili, ale měli jsme míč, ale z pod koše jsme opět nedali. Bohužel jsme vzápětí faulovali.

Soupeř tak v čase 0:28 šel na dvě šestky, měli jsme ale velké štěstí, že ani jednu neproměnil, my doskočili a z protiútoku náš nejlepší hráč v utkání proměnil těžký nájezd. Stav 60:57, soupeř timeout, jeho výhoz na útočné polovině, naše výborná obrana, přesto šla přihrávka na volného protihráče pod košem, ale se štěstím jsme jí nohou zabránili.

4 sekundy do konce, výhoz České Lípy pod košem, opět nedáváme hráčům soupeře možnost se uvolnit a z autu přichází přihrávka, kterou zachycujeme, držíme míč a v zápase vítězíme o potřebné 3 body!

Poděkování hráčům za výbornou obranu zejména v závěru zápasu a za velkou bojovnost v momentech kdy se nám moc nedařilo. Poděkování i našim fanouškům za obrovskou podporu.

BK Děčín seniorka – BK Česká Lípa 60:57 (9:12, 29:29, 45:45)

Body: Unar 19, Turek 13 (1x3), Malý 9, Hammerle 8, Fiala J. 5 (1x3), Liga 2, Randýsek 2, Teršl 2, Holešinský, Fiala V., Kvaček.

Postoupili jsme tak do finále oblastního přeboru mužů, kde se střetneme s BA Louny. První zápas odehrajeme 31. března na naší palubovce, odveta bude 14. dubna v Lounech. Čeká nás těžký soupeř, přijďte nás podpořit!