Muži Seniorka – Těžce vydřené nejtěsnější vítězství v Lounech

V pátek jsem odehráli 3. utkání soutěže v Lounech. S týmem, který vloni oblastní soutěž suverénně vyhrál a s kterým jsme dvakrát prohráli. Takže domácí byli favoritem.

Přijeli jsme tentokrát jen v 10 hráčích, když ze zdravotních, rodinných a pracovních důvodů několik hráčů nemohlo hrát. Přesto jsme měli opět hodně kvalitní sestavu.

Soupeři chyběl jen jeden dobrý pivot, jinak byli kompletní, tedy 4 třicátníci (většinou robustní pivoti) a zbytek šikovní mladíci 17-19 let. Takže jsme naši oblíbenou taktiku soupeře uběhat nemohli moc použít, naopak jsme to byli my, kdo se musel rychle vracet do obrany.

Oba týmy po celé utkání trápila střelba, když trefil každý jen 3 trojky. Louny se alespoň trefovaly ze střední vzdálenosti, my ani to, a hlavně jsme neproměňovali jednoduchá zakončení z pod koše. Zahodili jsme spoustu příležitostí o čemž svědčí i jen 20 bodů za první poločas.

Také na obranném doskoku jsme dost hořeli. Domácí i když netrefili, tak jejich důrazní, nikým neodstavení, pivoti si střelu doskočili a skórovali. Také jsme měli spoustu ztrát z nepřesných přihrávek, nedůrazného držení míče po doskoku apod.

Co ale náš tým zdobilo, a to zejména ke konci zápasu, byla výborná obrana 1 na 1. Hráči Loun se snažili najíždět do koše, ale my jsme je dobře bránili na nohou, takže útočníkovi nezbylo nic jiného než přihrát spoluhráči. Také jsme několikrát získali míč díky našemu tlaku na hráče s míčem a naší rychlé reakci na soupeřovy přihrávky (vypíchnutí míče) apod.

Začátek utkání byl vyrovnaný, ale v poslední minutě nám soupeř odskočil na 17:11 díky rychlým protiútokům a útočnému doskoku. Druhá čtvrtina byla stále vyrovnaná, jednu chvíli jsme se sice dotáhli na rozdíl 3 bodů, ale po našich chybách soupeř na konci opět navýšil na 30:20.

Utkání bylo stále hratelné, takže jsme nepanikařili, o přestávce si řekli pár věcí do obrany a útoku a stále byli pozitivně naladěni na výhru. Naše hra se hodně zlepšila, třetí čtvrtinu jsme tak vyhráli 22:18 díky a snížili náskok domácích na 6 bodů 48:42.

V poslední čtvrtině jsme naši sestavu na hřišti zúžili jen na 5-6 hráčů, kterým se v utkání nejvíce dařilo. Kluci toho sice měli plné zuby, ale i díky dobré kondičce a zejména „dobré hlavě“ to zvládli.

Poslední čtvrtinu sice začal lépe soupeř a opět nám odskočil na 53:42, ale šňůrou 8:0 jsme se opět bodově přitáhli. Výborně jsem bránili nájezdy, takže soupeři nezbylo než nepřesně střílet a když jsme zlepšili i obranný doskok, tak se utkání začalo překlápět na naši stranu. K tomu došlo 3 minuty před koncem (55:56).

Ale hlavně byl náš tým v obrovském laufu, hráči v obraně „jezdili po zadku“, v útoku neohroženě najížděli na koš, a i když nedali, tak si míč doskočili. Lavička hráče povzbuzovala a myslím, že ta pozitivní motivace a bojovnost našeho týmu rozhodla.

Soupeř skóre otočil dvěma úspěšnými šestkami, opět jsme ale zpod koše kontrovali. Louny pak nedaly obě šestky, ale druhou si doskočily a opět vedly. My jsme dali hodně důležité šestky (59:60), domácí ztratili míč, my si vzali timeout a připravovali se na lounský presink rozehry pod naším košem.

K tomu opravdu došlo, ale naši hráči to zvládli, přešli půlku, rozehrávač s míčem kličkoval na útočné polovině, soupeř překvapivě nefauloval. V posledních vteřinách na útok jsme vystřelili na koš, nedali, ale alespoň trefili obroučku, soupeř sice doskočil, ale po pár vteřinách zazněl klakson konce utkání a náš tým propadl v obrovský jásot.

Sice nám trochu zatrnulo, když doskakující domácí hráč hned pak trefil z půlky trojku a čekali jsme, jestli domácí nebudou chtít koš uznat, ale rozhodčí správně žádnou diskusi nepřipustili.

Tým měl z vítězství obrovskou radost, kterou jsem ještě u něj nezažil. Je to patrné např. i z týmové fotografie. Vítězství jsme si ale zasloužili, protože i přes nepříznivý výsledek jsme se nevzdali a bojovali doslova do posledního dechu.

BA Louny – BK Děčín seniorka 59:60 (17:11, 30:20, 48:42)

Body: Hammerle 18, Malý 12, Fiala J. 8 (2x3), Liga 8, Černý 7, Bolfík 7 (1x3), Fiala V., Holešinský, Randýsek, Teršl.

P.S. Na fotografii Fidži (#2) ukazuje boty, protože nejsou jeho, ale civilní půjčené od Teršky (#18). Fidži si jaksi boty na zápas zapomněl doma. A i když půjčené boty byly o 3 čísla větší, tak to nevadilo, protože Fidži hrál výborně :-)