Muži Seniorka – Těžce vybojované vítězství na Skřivánku

V pátek 20. října jsme na palubovce ústeckých Skřivánků odehráli druhé soutěžní utkání oblastního přeboru mužů. Od této sezóny nemají Skřivánci jako domovskou halu SPŠ spojů, ale nově vybudovanou pěknou halu na Slunetě.

Do Ústí jsme přijeli jen v 10 hráčích, když ostatní nemohli hrát pro nemoc a rodinné důvody. Přesto jsme měli velmi kvalitní sestavu. Domácích bylo o jednoho více a až na jednoho hráče nastoupili v nejsilnější sestavě, tedy včetně dvou druholigových hráčů, kteří dle očekávání byli nejlepší hráči soupeře.

Domácí jsme znali z minulé sezóny, a přestože skončili na posledním místě, nebyl to v žádném zápase lehký soupeř. Např. v posledním vzájemném utkání na ústecké palubovce jsme rozhodli až v poslední čtvrtině. Takže jsme čekali těžké a tvrdé utkání.

Do utkání jsme začali dobře, trojkou, nicméně vsítit další koše ze hry nebylo vůbec jednoduché. Takže jsme spíše další body přidávali z čáry trestných hodů. A právě fauly (v utkání 31:26) resp. úspěšná exekuce šestek (26/17:41/24) byl asi rozhodující faktor utkání. Snažili jsme se najíždět až do koše a chodit si alespoň pro fauly, což se nám, včetně „and one“ dařilo. Také jsme dobře bojovali na útočném doskoku, kdy jsme alespoň získali faul.

Soupeř se s námi bodově držel v těsném závěsu (po 1. čtvrtině 19:21) díky úspěšné tříbodové střelbě (dal nám 4 trojky), rychlým protiútokům a útočným doskokům kdy získával druhé šance ke svým střelám. V utkání tak Skřivánci potvrdili svoji střeleckou pověst, v minulém zápase dali Teplicím 10 trojek, nám v tomto zápase celkem 11.

Do druhé části jsme nastoupili s tím, že nechceme dovolit soupeři volné střely a když už vystřelí, tak brát pořádně na záda. V útoku zrychlit hru, a stále se tlačit do koše. To se nám dařilo, Skřivánci nám dali jen jednu trojku a 4 dvojky, tedy jen 11 bodů. My jsme jich dali 19 a tím jsme si vytvořili desetibodový náskok (30:40), který jsme v podstatě udrželi až do konce utkání.

Do třetí čtvrtiny jsme šli s tím, že domácí v útoku kromě trojbodové střelby nemají na nás jinou účinnou zbraň a v obraně jsou Skřivánci dobře překonatelní, zejména díky naší výškové převaze. A bylo jen na nás, jak toto budeme realizovat.

Domácí nám přesto dali 3 trojky, my jsme ale odpověděli 4. Tato čtvrtina se hrála hodně dlouho protože se hra přitvrdila a házelo se hodně trestných hodů (15/12:10/6). My jsme však přidali i několik bodů ze hry a tím jsme po pěti minutách odskočili na 15 bodů. Bohužel jsme si pak vybrali slabší chvilku, kdy jsme sice měli několik šancí k úspěšnému zakončení, ale neproměňovali jsme šoupáky a tím jsme dovolili Skřivánku snížit náskok na 53:63.

Poslední část byla vyrovnaná (21:22) a podobná té předchozí, tedy hodně faulů a následných šestek. Sice jsme opět bodově odskočili, ale domácí 3 trojkami nedovolili debakl. My jsme aktivní a rychlou hrou do koše skóre stále drželi v bezpečném desetibodovém odstupu. Také jsme měli kvalitnější levičku než domácí, takže jsme měli dost sil nedovolit nějaké zdramatizováním zápasu, který jsme dotáhli do úspěšného konce 74:85.

Poděkování všem hráčům za přístup k utkání, zejména za bojovnost po celé utkání. Poděkování také našim 3 fanouškům za podporu.

Skřivánci – BK Děčín seniorka 74:85 (19:21, 30:40, 53:63)

Body: Hammerle 25 (TH 8/5), Liga 12 (TH 3/2), Černý 10 (TH 5/4), Bolfík 8 (1x3, TH 5/3), Malý 8 (TH 8/4), Ďurana 7 (1x3, TH 2/2), Fiala J. 6 (2x3), Žáček 5 (1x3, TH 2/2), Holešinský 2, Suda 2 (TH 8/2).

Příští utkání hrajeme za týden 27. října v České Lípě a opět to bude velmi těžké utkání.