Muži Seniorka – Tentokrát přesvědčivé vítězství v České Lípě

V pátek 27. října jsme zajížděli do České Lípy k dalšímu zápasu oblastního přeboru mužů. Z českolipské palubovky se výhry nevozí vůbec snadno, my jsme vždy s domácími hráli vyrovnaně, takže jsme opět čekali velmi těžké utkání.

Do Lípy jsme přijeli v 11 hráčích, když nemohli nastoupit 4 hráči (nemoc, mimo Děčín), přesto jsme měli opět velmi kvalitní tým. Domácí nastoupili v 8 hráčích, chyběl jim jejich výborný pivot, což nám trochu pomohlo.

Zápas jsme nezačali dobře, domácím jsme dovolili volné střely, nechávali volné protihráče, špatně doskakovali pod oběma koši, vůbec nebojovali o míč a dopředu hráli pomalu. Přesto jsme bodově za Lípou zaostávali jen o pár bodů, bohužel na konci jsme dostali trojku a 1. čtvrtina tak skončila 20:13.

O přestávce jsme si důrazně řekli, že v této hře nemůžeme dále pokračovat, zejména musíme hru zrychlit a bojovat o každý míč. To se podařilo, v prvních 5 minutách jsme soupeři dovolili jen 3 body, sami dali 11 bodů a šli poprvé do vedení 24:23. V tomto trendu jsme pokračovali i v druhé půlce 2. čtvrtiny a tím začali pomalu navyšovat náš náskok na poločasových 28:36.

Po poločasové přestávce (na OP netradičně standardních 15 minut) jsme pokračovali ve stejném stylu, a i díky dvěma trojkám jsme si vybudovali 15bodový náskok. A právě trojková střelba byla rozhodující faktor. Díky naší lepší obraně a jiným faktorům se domácím střelba přestala dařit, a naopak my jsme se trefovali.

A i když Lípa v druhé pětiminutovce náš náskok trochu snížila, a to i díky naším nedaným šoupákům a zbytečným ztrátám, vždy jsme odpověděli trojkou nebo sérií úspěšných rychlých protiútoků a tím domácím vzali naději na jakoukoliv možnost zdramatizování utkání. Na konci 3. čtvrtiny byl stav 45:58.

V poslední části jsme si stále udržovali bodový náskok, a i když se domácí několikrát dotáhli na jednociferný rozdíl, odpověděli jsme vždy trojkou. V této čtvrtině jsme dali čtyři trojky, domácí jen jednu, celkem v utkání jsme na trojky vyhráli 9:5, což je na náš zápas v Lípě nestandardní počet a poměr, vždy to bylo spíše obráceně.

V posledních 5 minutách zápasu jsme posílali domácí spíše jen na šestky, ale ani to Lípě nepomohlo ke korekci skóre a zápas jsme dotáhli do vítězství 69:79. Tentokrát tedy nedošlo na dramatickou koncovku a hodně časté prodloužení zápasu.

Poděkování všem hráčům za přístup k zápasu, každý z nich splnil to, co se od něj očekávalo, od někoho organizaci hry, od jiného dobrou obranu nebo střelbu a od všech bojovnost.

BK Česká Lípa – BK Děčín seniorka 69:79 (20:13, 28:36, 45:58)

Body: Žáček 24 (5x3, 5 získaných faulů), Turek 15 (2x3, 3 asistence, 3 získané fauly), Malý 10 (10 doskoků, 6 asistencí, 4 získané míče), Unar 9, Liga 6 (6 doskoků), Teršl 5 (1x3), Černý 4 (12 doskoků), Fiala V. 3 (1x3, 3 asistence), Bolfík 2, Suda 1, Holešinský.

Další zápas hrajeme až za 14 dní, 10. listopadu ve Varnsdorfu.