127_20240420_211954.jpg
421_20240114_161607.jpg

Muži Seniorka – První prohra v soutěži

V pátek 12. ledna jsme na domácí palubovce přivítali druhý tým v soutěži, ústecký Skřivánek, takže nás čekalo velmi těžké utkání.

Do zápasu jsme nastoupili v 9 hráčích, protože stále máme početnou marodku, kdy se ke dvěma dlouhodobě zraněným hráčům přidali další dva marodi. Také nám chyběli další tři hráči, kteří byli mimo Děčín, takže oproti vítěznému zápasu na Skřivánku (85:74) nám chybělo 5 hráčů a 50 bodů, které jsme nějak museli nahradit.

Soupeř přijel se všemi 4 nejlepšími hráči se sezónním průměrem 55 bodů. Naším hlavním cílem bylo tyto hráče ubránit, tedy zejména jim nedovolit volné střely. To se nám ale moc nepodařilo, když už jsme jednoho hráče ubránili na polovině bodů z minulého zápasu, tak měl soupeř jiného hráče, který nám dal bodů dvojnásob.

Výsledkem tak bylo, že jsme dostali od nejlepších hráčů Skřivánku stejný počet bodů (48) jako minule, včetně 8 trojek. Nám se střelecky vůbec nedařilo, dali jsme jen 2 trojky, ze střední vzdálenosti nám to tam také moc nepadalo a opět jsme měli obrovský problémy proměňovat šance z dvojtaktů a z pod koše.

První čtvrtina byla vyrovnaná bodově, ale ne herně. My jsme se na každý koš hodně nadřeli, hráli jsme hodně složitě a spíše individuálně než týmově – hráč s míčem najížděl do několika obránců na místo toho, aby rozehrál na volného spoluhráče na perimetru. Naopak soupeři jsme dovolili volné střely, když nám dal 3 trojky. Na konci byl tak stav16:18.

Ve druhé části jsme cca 7 minut pokračovali ve své špatné obraně, když jsme dostali další 2 trojky. Za stavu 27:27 jsme již ústeckým nedovolili úspěšnou střelu nebo nájezd a posílali ho jen na čáru trestných hodů. My jsme také házeli několik šestek, ke kterým jsme přidali i nějaký bod ze hry, takže do šaten se šlo za stavu 35:32.

Do třetí části jsme vstoupili velmi dobře, šňůrou sedmi bodů si získali větší náskok. Ten jsme ale postupně ztráceli, když jsme nebyli schopni, díky individuální hře a mnoha ztrátám, dát ze hry koš a zachraňovali nás spíše jen trestné hody. Naštěstí jsme v této činnost byli trochu lepší než soupeř (22/14 = 64 % x 32/17 = 53 %). O svůj dobrý náskok jsme ale stejně přišli, stav před poslední částí 49:47.

Do poslední části naopak vstoupil lépe soupeř a postupně se nám tak bodově vzdaloval až na 53:61. Hosté nám dávali jednoduché koše po rychlých protiútocích, bohužel většinou i s naším faulem. Naštěstí proměnili jen 3 ze 7 šestek. My jsme se pak během minuty dotáhly na tříbodový rozdíl (58:61), ale to bylo z naší strany vše. Soupeř nám dal koš z rychlého protiútoku a výsledek si pojistil z čáry trestných hodů.

Každá prohra mrzí, ale nic se neděje, stále můžeme pomýšlet na dobré umístění na konci základní části soutěže. Z tohoto zápasu máme také dost poznatků co jsme dělali špatně, takže se můžeme na případné play-off s tímto soupeřem dobře připravit.

Poděkování všem hráčů, i když se nám moc nedařilo, tak vybojovali přijatelný výsledek. Poděkování i početným divákům obou týmů za podporu v hledišti. Přejeme našemu čerstvě zraněnému hráči (kotník), aby se brzy uzdravil!

BK Děčín seniorka – Skřivánci 58:65 (16:18, 35:32, 47:49)

Body: Malý 13, Unar 9, Fiala J. 8 (1x3), Liga 8, Fiala V. 8, Ďurana 5 (1x3), Čonka 4, Randýsek 2, Holešinský 1.

V pátek 19. ledna nás čeká na domácí palubovce v ARMEX Sportcentru další těžký soupeř Česká Lípa.