126_20240308_094131.jpg
375_20230402_182102.jpg

Muži Seniorka – První finálový zápas se nám moc nepovedl

V pátek 31.3. jsme na naší palubovce v ARMEX Sportcentru odehráli první utkání finále oblastního přeboru. Soupeřem nám byl první tým tabulky základní části BA Louny.

Do utkání jsme nastoupili v deseti, v téměř nejsilnější sestavě, chyběl nám jen dlouhodobě zraněný pivot a křídelník (práce). Soupeř přijel v podstatě až na jednoho hráče také kompletní v deseti.

Věděli jsme, co máme hrát, tedy v obraně jejich nejlepším mladíkům nedovolit nájezd a následné zakončení nebo shoz, nedovolit jejich nejlepším střelcům volnou střelu a dobře brát na záda. Ani jedno jsme ale po většinu zápasu nedodrželi.

Na druhé straně, v útoku, jsme byli „neplodní“, zahráli jsme minimum nacvičených akcí, snažili se spíše prosadit individuálně. Spáchali jsme spoustu ztrát nepřesnými přihrávkami resp. jsme v několika případech nebyli míč vůbec schopni chytit.

Střelecky se nám také vůbec nedařilo, trefili jsme jen dvě trojky a neproměnili jsme spoustu jednoduchých šoupáků. Naopak Louny trefily většinu volných střel. A když se netrefily, tak si střelu, díky našemu bídnému obrannému doskoku, hráči soupeře doskočili (v zápase měli 23 útočných doskoků).

Shrnuto, Louny byly jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrály. Nám se dnes vůbec nic nedařilo, ale to se někdy stává, možná jsme byli trochu přemotivováni. Přesto to byl hezký zápas, který jsme si, i díky výborné atmosféře, náležitě užili.

Utkání jsme totiž chtěli, vzhledem k finále a poslednímu domácímu, pojmout trochu slavnostněji, jinak než obvykle. Pořídili jsme si tedy speciální finálová trička, byla doprovodná hudba a komentář, před utkáním bylo představení hráčů apod. Ze zápasu máme také spoustu fotografií viz odkaz níže pod článkem.

Poděkování všem hráčům za přístup k zápasu i když se moc nedařilo. Poděkování také všem, kteří se na organizaci a výborné atmosféře zápasu podíleli. Poděkování ale hlavně našim fanouškům, kteří nás přišli v hojném počtu podpořit!

BK Děčín seniorka – BA Louny 50:72 (14:19, 30:42, 41:55)

Body: Hammerle 14, Bolfík 8 (1x3), Unar 7, Liga 6, Fiala J. 4 (1x3), Malý 4, Fiala V. 3, Randýsek 2, Holešinský 2, Teršl.

Druhý finálový zápas odehrajeme 14. dubna v Lounech ve 20:00 hod. Bude to určitě opět těžký zápas, ale nic nevzdáváme.