Muži Seniorka – Proti mladíkům z Roudnice domácí vítězství

V první prosincový pátek jsme hráli po delší době opět na domácí palubovce v ARMEX Sportcentru, když jsme přivítali tým basketbalové akademie Roudnice nad Labem.

Do zápasu jsme opět nastoupili jen v 9 hráčích, protože máme stále velkou marodku (zranění, nemoci, operace), přesto jsme měli kvalitní tým a na soupeře jsme si věřili. Roudnice měla o jednoho hráče méně, ale přijela se všemi svými nejlepšími hráči, takže nás nečekalo nic lehkého.

Roudnický tým je velmi mladý, většina hráčů stále hraje v juniorských kategoriích. Z předchozích zápasů jsme věděli, že hra soupeře je založena zejména na individuálních nájezdech do koše a rychlých protiútocích. Tyto dvě věci jsme tedy chtěli eliminovat.

V první čtvrtině se nám to ale vůbec nedařilo. Roudničtí hráči jednoduše překonávali svého obránce a nikým nebránění najížděli na náš koš. A ani zjištění, že nájezdy jsou většinou jen na pravou rukou, naši obranu nezlepšilo.

Přímým bodům z nájezdů jsme pak zabránili většinou jen faulem. I když hosté házeli téměř 3 x více šestek než my (11:29) proměnili naštěstí ani ne polovinu trestných hodů (13), což nám hodně pomohlo.

My jsme v útoku hráli složitě, volili těžká zakončení a nepřesné přihrávky, takže jsme měli hodně ztrát. Ale zjistili jsme, že se hosté nestačí/nechtějí vracet včas do obrany a že tedy musíme útok zrychlit a pak budeme mít jednoduchá zakončení z přečíslení.

Po první čtvrtině jsme vedli 20:15, druhá část byla vyrovnanější (21:19), takže do šaten se šlo za našeho jednociferného vedení 41:34. Po poločase jsme zlepšili obranu, odstoupením od soupeře na perimetru jsme nedovolili přečíslení v nájezdu 1 na 1.

Mohli jsme si to dovolit, protože Roudnice není v letošní sezóně střelecký tým, z delší vzdálenosti nám tedy nehrozilo větší nebezpečí. My také v zápasech nedáváme moc trojek (v tomto 4), ale vždy když se soupeř nadechoval ke snížení rozdílu, tak jsme úspěšnou 3bodovou střelou uklidnili situaci.

Zlepšili jsme i obranu u našeho koše, soupeři jsme nedovolili snadné zakončení a zlepšili i obraný doskok. Ve třetí části jsme tak Roudnici dovolili jen 6 bodů. A když jsme běhali více do úspěšných rychlých protiútoků, navýšili jsme náš náskok na 57:40.

Více herního času tak mohla dostat i naše lavička, která se svých úkolů zhostila velmi dobře a držením našeho bezpečného dvojciferného náskoku nedovolila, i přes dvě bodové mini šňůry soupeře, zdramatizovat utkání, které jsme tak dovedli do vítězného konce 69:56.

Poděkováním všem našim hráčům za výborný přístup k utkání. Poděkování také fanouškům obou týmů za podporu v hledišti.

BK Děčín seniorka – BA 2006 Roudnice n.L. 69:56 (20:15, 41:34, 57:40)

Body: Malý 19, Hammerle 14, Ďurana 13, Holešinský 10 (3x3), Fiala J. 7 (1x3), Liga 6, Fiala V., Randýsek, Suda.

Příští pátek (8.) zajíždíme do Teplic k poslednímu letošnímu utkání. Nečeká nás opět nic lehkého, tak držte palce.

P.S. Omlouváme se našim fanouškům za nefunkční TVCOM přenos ze zápasu způsobený technickými problémy.