126_20240308_094131.jpg
366_20230311_145532.jpg

Muži Seniorka – Prohra, ale přijatelná, v České Lípě

V pátek 10. března jsme v České Lípě odehráli první utkání semifinále play-off skupiny o 1.-4. místo.

Do České Lípy jsme přijeli v téměř kompletní sestavě, chyběl nám pouze rozehrávač, který byl po nemoci. Původně neměl hrát i druhý rozehrávač, který si na tréninku přivodil výron, ale zatejpován utkání nakonec odehrál. Za domácí nastoupili všichni jejich důležití hráči.

Před zápasem jsme si řekli, že soupeře utaháme, tedy budeme po celé utkání pressovat jejich rozehru a běhat do rychlých protiútoků. Nechtěli jsme také soupeři nechat volné střely a snadná zakončení, tedy ho na těsno a tvrdě bránit. V útoku jsme chtěli dobře pohybovat míčem a sebou a nacházet tak volné střelce pro snadná zakončení.

To se dařilo, téměř po celé utkání jsme tahali za delší konec a stále si drželi malý jednobodový náskok. Domácí se občas dotáhli, párkrát i šli do jednokošového vedení, ale my jsme vždy opět bodově odskočili.

Očekávanou největší hrozbou pro nás ze strany domácích byla jejich tříbodová střelba, kterou jsme zejména v první polovině utkání nedokázali zabránit, a to drželo Českou Lípu v bodovém dostřelu. Problémy nám také dělaly jejich robustní pivoti, kteří se pod košem i přes naši dobrou obranu dokázali bodově prosadit.

Do poslední čtvrtiny jsme šli za stavu 55:61, střídali jsme se v úspěšném skórování, takže 3 minuty před koncem jsme stále vedli 65:73. Od této chvíle jsme ale nebyli schopni dát body, ztráceli jsme míč a zbytečně soupeře faulovali. Soupeř tak jednou trojkou, krátkou střelou a trestnými hody 8:5 se na nás bodově dotáhl resp. šel do vedení. My jsme pak neměli dostatek času resp. klidu na střelu a utkání jsme tak prohráli.

Prohra vždycky mrzí, ale v České Lípě se všem soupeřům hraje špatně a bylo to již utkání play-off kde se očekávají těžké a vyrovnané zápasy. Ale nevadí, za týden nás čeká odveta na domácí palubovce, kde budeme chtít soupeři prohru vrátit.

BK Česká Lípa – BK Děčín seniorka 75:73 (15:21, 34:38, 55:61)

Body: Hammerle 13, Turek 13 (1x3), Bolfík 12 (1x3), Fiala 8, Malý 8, Liga 6, Unar 6, Teršl 5 (1x3), Randýsek 2, Duchoslav, Kvaček.

P.S. Z facebokových stránek našeho týmu: „Naši hráči právě dorazili do České Lípy, kde od 19:30 startuje semifinálová série Playoff 2023“ :-)