Muži Seniorka – Povinné vítězství v domácím zápase s Lovosicemi

V pátek 5. dubna jsme na domácí palubovce v ARMEX Sportcentru odehráli odvetu semifinále play-off oblastního přeboru mužů proti týmu Lovosic, z jehož palubovky jsme si přivezli náskok 19 bodů.

Byli jsme tedy papírovým favoritem tohoto utkání, proto jsme do něj nastupovali v klidu. Samozřejmě, že jsme opět chtěli vyhrát, zároveň jsme ale chtěli, aby si zahráli všichni hráči z lavičky a předvedli jsme našim fanouškům pěkný basketbal.

Lovosice sice přijely se všemi svými nejlepšími hráči, ale pouze v sedmi, proto jsme měli situaci hodně usnadněnou. Tím spíše, že nás bylo plný počet, tedy 12 hráčů, a minimálně jsme tak mohli soupeře „uběhat“.

Z předchozích zápasů jsme věděli, že nesmíme Lovosicím dovolit volné střely, zejména trojky. To se nám moc nedařilo, soupeř měl několik volných střeleckých pozic za dva i tři body, které s velkou úspěšností proměňoval.

Nám se, jak je v našich zápasech poslední dobou pravidlem, střelba až na pár výjimek vůbec nedařila, proto jsme museli několika pěknýma přihrávkami dostat míč až pod koš a zde úspěšně bez problému zakončit.

I když hosté byli v malém počtu, tak překvapivě běhali do rychlých protiútoků, které jsme si bohužel nepohlídali. Naštěstí nebyli lovosičtí ve svých nájezdech příliš úspěšní, takže to pro nás nemělo žádné bodové následky.

My jsme se také snažili o rychlou hru dopředu a to se dařilo. Lovosicím pomalu ubývaly síly, my jsme po zisku míče nebo obranném doskoku rychle vyráželi dopředu a v přečíslený snadno zakončovali.

V obraně jsme Lovosicím nedovolili podkošovou hru jejich šikovných pivotů resp. případné problémy jsme „hasili“ fauly a následnými trestnými hody. Díky tomu s námi soupeř bodově stále držel krok, stav na konci 22:19.

V druhé části se Lovosicím již tak střelba nedařila a my jsme po úspěšném obranném doskoku vyráželi do úspěšných rychlých protiútoků. Do rukou soupeře se s postupující únavou vkrádala i nepřesnost vedoucí ke ztrátám.

Postupně jsme si tak vybudovali dvojciferný náskok. A to i přesto, že jsme hodně herních minut dávali celé naší lavičce. V poločase stav 44:32, v polovině třetí části jsme náskok navýšili, ale v posledních 3 minutách jsme o něj přišli, stav 58:48.

Na začátku poslední čtvrtiny jsme díky naší důrazné hře až do koše bodovou šňůrou 10:0 „uklidili zápas do klidných vod“. Pak se zápas již jen dohrával a náš tým se zaměřil jen na to, aby si každý hráč dal nějaké body a to se nakonec podařilo.

Poděkování početným fanouškům obou táborů za hezkou atmosféru v hale. Poděkování soupeři za korektní vzájemné zápasy a držíme jim palce v boji o 3. místo s Českou Lípou.

BK Děčín seniorka – ASK Lovosice 79:57 (22:19, 44:32, 58:48)

Body: Hammerle 20 (11 doskoků, 4 získané fauly, 4 získané míče, DOUBLE-DOUBLE), Unar 12 (5 asistencí, 4 získané fauly), Liga 10 (11 doskoků, 3 získané míče, DOUBLE-DOUBLE), Turek 8 (1x3), Bolfík 8 (2x3, 4 asistence), Ďurana 7, Suda 4, Fiala J. 2 (4 asistence, 3 získané míče), Randýsek 2, Černý 2 (6 doskoků), Holešinský 2, Fiala V. 2 (6 asistencí).

Splnili jsme tak náš sezónní cíl, postup do finále, ve kterém se, pro mnohé možná trochu překvapivě, střetneme s týmem BA Roudnice nad Labem. První zápas se hraje v pátek 19. dubna na palubovce soupeře, odveta netradičně ve čtvrtek 25. dubna na naší palubovce v ARMEX Sportcentru.