Muži Seniorka – Poslední utkání základní části vítězné

V pátek 24. února jsme na domácí palubovce odehráli poslední utkání základní části oblastního přeboru mužů, když jsme přivítali Roudnici n. L.

Soupeř přijel jen v 7 hráčích kdy 3 zkušené starší hráči doplnili mladíci. My jsme nastoupili jen v 10 hráčích protože 3 hráče máme zraněné a 3 hráči nemohli hrát (práce a kultura). Přesto jsme opět měli kvalitní tým.

Do zápasu jsme si řekli, že musíme pozorně bránit, brát „na záda“ a nedovolit hostům jejich oblíbenou trojkovou střelu, protože to v jejich sestavě byla asi jediná šance, jak se proti nám prosadit. A to se Roudnici dařilo, dala nám celkem 10 trojek, jejich nejlepší hráč (29 bodů) jich proměnil 7.

Utkání jsme začali dobře, ale pak soupeř udělal šňůru 12:0, my jsme trochu snížili, ale závěr čtvrtiny opět patřil Roudnici, která i 2 trojkami navýšila skóre na 9:20. Po celou čtvrtinu jsme si nepohlídali rychlé protiútoky hostů, dovolili jim volné střely a druhé šance po našem špatném obranném doskoku nebo si nepohlídali jejich sběhy pod koš. Naopak my jsme nepřesně stříleli, nedávali „šoupáky“ a ztráceli míče „kroky“ a těžkými přihrávkami do obsazené bedny.

Ve druhé části se 4 minuty oba týmy střídaly v bodech (16:26). Pak jsme udělali šňůru 14:0 a vývoj utkání otočili. Lépe jsme bránili roudnické střelce, zejména jejich nejlepšího hráče. Rychle se vraceli do obrany a dobře doskakovali, po zisku míče šli do rychlého protiútoku a nezištnými přihrávkami skórovali. Také jsme zpřesnili střelbu ze všech pozic. Zbytek čtvrtiny jsme hostům dovolili bodovat jen z čáry trestných hodů, takže jsme tuto část vyhráli 30:12 a do šaten šli za mírného vedení 39:32.

Třetí čtvrtina byla 7 minut vyrovnaná (týmy se střídaly ve skórování) resp. trochu jsme navýšili skóre na 52:41. Pak jsme si opět vybrali slabou chvilku (v podstatě jsme se vrátili k naší špatné hře z první čtvrtiny) a Roudnice se šňůrou 10:0 na nás dotáhla (52:51). Pak jsme sice skórovali, ale soupeř trojkou srovnal. Naštěstí v posledních vteřinách jsme trefili trojku a opět se ujali mírného vedení 57:54.

Jak jsme třetí část zakončili, tak jsem i čtvrtou začali – trojkou stejným hráčem. Dobře jsme bránili a nedovolili soupeři snadné zakončení. Po doskoku nebo zisku jsme šli do rychlého protiútoku kdy při přečíslení jsme volili dobrou finální přihrávku a úspěšně skórovali nebo z druhé vlny doskočili a úspěšné zakončili.

Po 4 minutách jsme odskočili ve skóre na 71:56 a o zápasu tak bylo v podstatě rozhodnuto. Nyní stačilo jen dobře bránit, zejména nejlepšího hráče Roudnice, na kterého se soustředil jejich útok. To se v podstatě podařilo, i když jsme trochu ve všech činnostech polevili, a zbývající úsek tak prohráli 8:12. Ale nevadilo, utkání jsme dotáhli do vítězného konce 79:68.

Poděkování všem hráčům za hezký a bojovný výkon. Poděkování několika mála divákům za podporu. Poděkováním i hráčům Roudnice (a i rozhodčím) za bezproblémový zápas, který si určitě všichni aktéři užili.

BK Děčín seniorka – BA 2006 Roudnice n.L. 79:68 (9:20, 39:32, 57:54)

Body: Fiala J. 15 (3x3), Hammerle 15, Holešinský 14 (2x3), Liga 11, Randýsek 7 (1x3), Unar 6, Bolfík 6 (2x3), Ďurana A. 5, Teršl, Roza.

Výhrou jsme si tedy pojistili 2. místo v oblastním přeboru mužů po základní části. Za předpokladu výhry České Lípy nad Louny existovala šance být i 1., ale to se bohužel nestalo. Nyní nás čeká play-off o 1.-4. místo, semifinále začneme 10. března právě v České Lípě, odveta se odehraje o týden na naší palubovce.