Muži Seniorka – Pohodové vysoké vítězství v Teplicích

V pátek jsme zajížděli na palubovku béčka Teplic k poslednímu letošnímu zápasu oblastního přeboru.

Čekal nás soupeř, který se sám na svých facebookových stránkách charakterizuje takto: Mladí dravci z loňských U17, natěšení frajeři okolo 20ti let, zkušení borci, kteří před 15ti lety hráli top v českým basketu a nadržení kdysi – streetballisty, kteří chtějí hrát velkej basket.

Tedy mladý, vesměs ale zatím málo zkušený tým. Dosavadní výsledky Teplic (nízké prohry se Skřivánky a Českou Lípou, vyrovnaná koncovka s Lovosicemi a zejména výhry s Varnsdorfem a v Křešicích) přesto budily respekt, proto jsme k utkání přistupovali se vší odpovědností.

Stále nás trápí rozsáhlá marodka, přesto jsme ale přijeli v 9 hráčích s kvalitní sestavou. Domácí nastoupili kompletní se svými nejlepšími hráči zejména na postech pivotů. Věděli jsme, že Teplice hrají jednoduše, nejraději 1 na 1 s nájezdem až do koše a rádi střílí z perimetru.

Tomu jsme přizpůsobili svoji obranu, a to se dařilo. I díky nezkušenosti teplických hráčů přicházeli často o míč a najížděli do naší pevné obrany. My jsme po ziscích běhali do rychlých protiútoků a získávali tak snadné body. Domácím se také nedařila střelba, dali nám jen 2 trojky, nám se naopak dařilo, dali jsme jich 7.

Postupně jsme tak navyšovali svůj náskok. První čtvrtina 6:25 když posledních 5 minut skóroval 13 body jen jeden náš hráč (Dan H.) a vypadalo to, že mu všichni přejí a pracují na jeho kariérním rekordu. Nakonec velmi pěkných 22 bodů včetně dvou trojek.

V poločase 21:60 a vypadalo to, že bychom mohli dát touženou stovku. Tu náš tým dal naposledy v sezóně 2016/17 (s Varnsdorfem B 109:68 a s Chomutovem 108:45). Ale jak to někdy bývá, vysoké poločasové vedení hráče uspokojí a v druhé části utkání nepodávají již takový výkon.

A to by se stalo i nám, první část 3. čtvrtiny jsme hráli zbytečně složitě v útoku, nedávali body, a naopak jsme začali špatně bránit, když jsme nechávali hráče soupeře volné pod našim košem. Skoro to vypadalo na timeout, ale hráči si to uvědomili a vrátili jsme se ke své hře z prvního poločasu. A i když jsme neproměnili spoustu stoprocentních šancí, tak jsme se k svému cíli přiblížili, 30:82.

Poslední čtvrtina byla jen o tom, kdy a kdo dá tu 100. Hráči tedy stále hráli na sto procent a necelé 4 minut před koncem se to trojkou podařilo (viz video na facebooku). Samozřejmě, že skórující hráč (Vitas) to bude mít pěkně drahý :). Ale splnění tohoto cíle nám nestačilo, protože výsledková tabule v Teplicích má tu vadu, že při skóre nad 100 neukazuje prostřední nulu. Chtěli jsme tedy přidat ještě pár bodů, abychom se dostali alespoň na skóre 110. To se nakonec z trestných hodů podařilo a končený výsledek byl 46:111.

Poděkování všem hráčům za stoprocentní přístup k utkání. Na všech bylo vidět, že se hrou baví a že moc chtějí hrát a dávat body. Poděkování i početným místním fanouškům i když jsme je asi moc nepotěšili.

BK Teplice B – BK Děčín seniorka 46:111 (6:25, 21:60, 30:82)

Body: Ďurana 26 (2x3, TH 8/8), Holešinský 22 (2x3), Hammerle 16, Černý 12, Malý 12 (1x3, TH 6/5), Randýsek 7 (1x3), Fiala J. 6, Fiala V. 6 (1x3), Liga 4.

První poloviny sezóny jsme tak zakončili se skvělou bilancí 7 výher a žádné prohry.

Od ledna nás čekají odvety a určitě to opět nebudou lehké zápasy. Trochu výhodou pro nás je, že až na zápas v Křešicích a v Roudnici n. L. hrajeme všechny ostatní zápasy na domácí palubovce.