Muži Seniorka – Po zlepšení v 2. poločase výhra z Roudnice

V pátek jsme odehráli venkovní utkání oblastního přeboru mužů s týmem BA 2006 Roudnice n.L. v Budyni nad Ohří kde mají domácí z důvodu výstavby nové haly dočasný azyl.

Roudnice přijela v 10 hráčích kdy kromě dvou starších hráčů měla samé mladíky 16-23 let. Vypadalo to tak na běhavé utkání, což se ale (naštěstí pro nás) nenaplnilo. My jsme nastoupili v kvalitní sestavě také 10 hráčů.

První poločas byl „jako přes kopírák“ jako ostatní naše zápasy. Tedy neexistující obranný doskok, kdy jsme nechávali soupeře, aby si naběhl pro neúspěšné střely a skóroval. A to i přesto, že domácím chyběli kvalitní pivoti, čehož jsme měli využít.

V útoku zbytečně složité kombinace, kdy hráč u koše mohl již zakončit, přesto volil další extra přihrávku, která se ale většinou dostala do rukou soupeře. A samozřejmě neuvěřitelné množství zahození stoprocentních šancí včetně několika samostatných nájezdů na koš.

A třetím standardním neduhem opět byly nepřesné přihrávky. Také jsme zbytečně předržovali míč a několikrát tak o něj při driblinku přišli a umožnili Roudnici rychlé protiútoky.

Zachránilo nás tak jen to, že domácí neměli obvyklou střeleckou formu resp. jsme si pohlídali jeho nejlepšího hráče a nedovolili mu snadné zakončení. Po první čtvrtině tak 17:18, v poločase 36:36.

Od třetí čtvrtiny jsme odstranili výše uvedené neduhy, začali tedy dobře v obraně doskakovat, hráli jednoduše dopředu a přímočaře do koše čímž jsme alespoň získávali fauly. A i když jsme z pod koše neproměňovali, tak jsme si míč alespoň doskočili a opět zakončili.

Ale asi nejdůležitější věcí druhé části utkání bylo praktikování zónové obrany 2-3, na kterou Roudnice nenašla účinný recept, protože najíždět až do koše jsme jim nedovolili a trojková střelba se jim nedařila resp. jsme jejímu nejlepšímu střelci neumožnili volnou střelu.

V třetí čtvrtině jsme tak domácím dovolili jen 7 bodů, vyhráli ji o 9 (43:52) a položili tak základ našemu vítězství. Poslední část již nebyla tak rozdílová, protože jsme poslední minutu již trochu vypustili a dovolili tak soupeři korigovat skóre na konečných 60:73.

Poděkování všem hráčům, že se v druhé části rvali o vítězství a že opět potvrdili sílu našeho týmu, že i když se nedaří, tak bojovností výhru nakonec „urveme“.

BA 2006 Roudnice n.L. – BK Děčín seniorka 60:73 (17:18, 36:36, 43:52)

Body: Hammerle 15, Fiala J. 11 (3x3), Malý 11, Fiala V. 9, Teršl 7 (1x3), Liga 6, Černý 6, Randýsek 5, Holešinský 2, Roza 1.