Muži Seniorka – Po nepříliš přesvědčivém výkonu porážíme Lovosice

V pátek jsme odehráli na domácí palubovce v ARMEX Sportcentru páté utkání oblastního přeboru mužů, když jsme přivítali Lovosice.

Soupeř nezačal sezónu dobře, nejprve prohrál o bod v České Lípě, pak sice vysoko vyhrál v Mostě, očekávaně prohrál v Lounech, ale překvapivě prohrál vysoko v Křešicích viz článek. Nicméně v posledním utkání Lovosice porazily doma Roudnici, a to jen potvrdilo, že se pomalu dostávají z herní krize.

Soupeř přijel v osmi hráčích, ale přijel téměř v nejsilnější sestavě, když i po omlazení sestavy pro tuto sezónu, přijela nám dobře známá šestice jejich nejlepších hráčů, tedy šikovný rozehrávač, střelecky disponovaná křídla a výborní pivoti. My jsme nastoupili v deseti, když nám chyběli dva hráči ze zdravotních důvodů (záda) a dva byli mimo republiku. Přesto jsme opět měli kvalitní sestavu.

Utkání jsme začali výborně, dobře najížděli na koš a sami zakončovali nebo shazovali na volné spoluhráče pod košem. Také jsme na obou stranách dobře doskakovali, a i když jsme opět neměli dobrý střelecký den (dali jsme jen 2 trojky), tak jsme si neúspěšnou střelu doskočili a z druhé šance skórovali. Dobře jsme bránili až na pár výjimek, kdy jsme soupeři nechali volnou střelu nebo mohl nikým nebráněn najet až do koše.

Po 7 minutách 1. čtvrtiny tak bylo skóre 16:4 a zdálo se, že zápas nebude problémový. Soupeř sice trochu zkorigoval skóre, ale 8bodový náskok jsme si udrželi (23:15). V druhé části se průběh opakoval, my jsme odskočili na dvojciferný rozdíl, ale soupeř třemi trojkami za sebou a dvěma koši skóre korigoval na 34:30. My jsme opět zabrali a šňůrou 9:0 odskočili na poločasových 48:32.

O přestávce jsme si říkali, že jsme hráli asi nejlepší basket v této sezóně, kdy jsme předvedli několik hezkých kombinačních akcí. Ale jak se říká „nechval den před večerem“, což se opět potvrdilo. Přestalo se nám dařit při zakončování kdy jsme neproměňovali (a i opakovaně) šoupáky a ztráceli míč složitými přihrávkami. Také nás po celé utkání trápilo proměňování trestných hodů, kdy jsme jich z 20 proměnili jen 5.

Soupeř se naopak rozstřílel, dal nám 4 trojky, a hlavně se několikrát stalo, že byl úplně sám pod naším košem. Měli jsme to být my, kdo měl praktikovat rychlé protiútoky, ale byly to Lovosice, které několikrát získaly v obraně míč a snadno skórovaly. Vždy nám ale dodal body a sebedůvěru pressing soupeřovi rozehrávky kdy jsme několikrát získali míč a snadno zakončili.

Čtvrtinu jsme ale prohráli 15:20 a soupeř tak snížil náš náskok na 63:52. V poslední části jsme se vrátili ke své hře z prvního poločasu a stále si tak udržovali plus minus 10bodový rozdíl. A ani soupeřovo snížení na 76:70 nás nevyvedlo z míry, kontrovali jsme a zápas dovedli k výhře 81:70.

Zápas byl z naší strany nahoru a dolu, ale to se někdy stává. Důležité bylo, že když bylo třeba, tak hráči zabrali a mohli jsme si tak připsat na své konto již páté vítězství v řadě.

BK Děčín seniorka – ASK Lovosice 81:70 (23:15, 48:32, 63:52)

Body: Černý 19, Liga 13, Hammerle 12, Turek 10 (1x3), Fiala V. 8, Unar 5, Fiala J. 4, Randýsek 4, Holešinský 3 (1x3), Malý 3.