Muži Seniorka – Kolektivní výhra nad Českou Lípou

V pátek 19. ledna jsme v dalším zápase oblastního přeboru mužů přivítali na domácí palubovce v ARMEX Sportcentru Českou Lípu.

Do zápasu jsme nastoupili v 9 hráčích v kvalitní sestavě. Soupeř měl o jednoho hráče méně se všemi jeho nejlepšími hráči. Věděli jsme, že Česká Lípa hraje pomalý basket založený na dobrém pohybu, velmi kvalitní střelbě a dobré práci jejich pivotů.

Proto naším základním cílem bylo běhat do rychlých protiútoků, které by měly unavit soupeře a přinést snadnější body, nedovolit hostům volnou střelu a dobře bránit českolipské pivoty, aby nemohli hrát zády ke koši a snadno zakončovat.

V první části jsme naše úkoly plnili špatně když jsme soupeře na perimetru i jinde nechávali volného a on svoje střely úspěšně proměňoval nebo snadno zakončoval nájezdem do koše. Nejlepší českolipský hráč nám v této části tak dal 9 bodů včetně dvou trojek.

Vzhledem k přísnějšímu metru rozhodčích, kteří pískali každý kontakt, jsme také měli hodně faulů, proto jsme museli častěji rotovat sestavou. Naštěstí pro nás soupeř nebyl z čáry trestných hodů příliš úspěšný – v 1. čtvrtině 8/1, v utkání celkově 20/7 (35 %).

V útoku jsme hráli pomalu a složitě. Na místo abychom u koše na sebe upoutali bránící hráče a vyhodili na našeho volného střelce na perimetru, volili jsme těžká a nepřesná zakončení. Také jsme málo realizovali nekompromisní nájezdy do koše.

Přesto jsme se soupeřem bodově drželi krok, a to i proto, že jsme tentokrát lépe proměňovali šoupáky. Na konci čtvrtiny vyrovnaný stav 19:21. Druhá část byla podobná té první, zlepšili ale jsme trochu obranu střílejících a najíždějících hráčů.

Po 6 minutách hry jsme si ale vybrali slabou chvilku, když nám Česká Lípa odskočila o 9 bodů. Po timeoutu jsme se vzpamatovali, začali konečně pořádně bránit, po zisku míče běhat do rychlých protiútoků a nekompromisně najíždět do koše. Vyrovnaný stav 42:42.

A jak jsme 2. čtvrtinu zakončili, tak jsme v té 3. pokračovali. Dobrá obrana včetně obranného doskoku, rychlý přechod do útoku, zlepšená střelba a nekompromisní nájezdy do koše, které nás často posílaly na trestné hody, které jsme zvládali tak na půl.

Po polovině čtvrtiny jsme tak odskočili o 15 bodů a utkání se začalo pro nás vyvíjet příznivě. Pak jsme přeci jen trochu polevili, přesto jsme tuto část vyhráli 25:7, stav 67:49. Bohužel do této části již nenastoupil pro zranění (kotník) jeden z našich pivotů.

Poslední čtvrtinu jsme nechtěli podcenit, proto jsme, i když v omezené sestavě (fauly a zranění), chtěli hrát stále aktivně na obou stranách hřiště. Soupeř i díky únavě již nenašel síly na nějaký zvrat, a i když jsme si výsledek již spíše jen hlídali a čtvrtinu tak prohráli 14:18, dokráčeli jsme k důležitému vítězství.

Poděkování všem hráčům za výborný kolektivní výkon, kdy každý něčím přispěl v obraně i útoku k našemu vítězství. Poděkování také početným fanouškům obou týmů za moc hezkou atmosféru utkání.

A přejeme našemu zraněnému hráči brzké uzdravení! Bohužel je to již náš čtvrtý hráč, který se dostal na delší dobu mimo hru. Ale máme kvalitní soupisku, tak věřím, že zbytek soutěže úspěšně zvládneme.

BK Děčín seniorka – BK Česká Lípa 81:67 (19:21, 42:42, 67:49)

Body: Unar 14, Ďurana 13 (1x3, 5 získaných faulů), Malý 12 (1x3, 12 doskoků, 6 asistencí, 4 získané fauly, double-double), Liga 10 (21 doskoků, double-double), Hammerle 10 (7 doskoků), Randýsek 9 (1x3), Bolfík 6, Fiala V. 4 (4 získané míče), Fiala J. 3 (1x3, 7 asistencí, 3 získané míče).

Příští pátek máme zápasové volno, další zápas nás tak čeká až za 14 dní v pátek 2. února doma s béčkem Varnsdorfu. Přijďte nás opět podpořit!