Muži Seniorka – I přes nepříliš vydařený výkon výhra

V pátek jsme odehráli druhé utkání oblastního přeboru, poprvé na domácí palubovce, když jsme přivítali mostecké béčko.

Soupeř v minulé sezóně skončil na předposledním místě tabulky, nicméně do letošní sezóny Mostu odešlo 14 hráčů a přišlo 6 nových, takže téměř jiný tým. V letošním ročníku sice soupeř prohrál všechna 3 utkání, ale průměrně jen o 15 bodů, takže nás nečekal lehký zápas.

Most B přijel v 9 (většinou mladých hráčích) včetně pětice jejich nejlepších hráčů, kteří v dosavadních utkáních doručili 90 % bodů svého týmu. My jsme nastoupili v plné sestavě 12 hráčů.

Utkání jsme začali několika ztrátami, špatně jsme bránili a doskakovali v obraně, v útoku hráli moc složitě a neproměňovali jednoduchá zakončení včetně druhých a někdy i třetích šancí. Postupně jsme ale nedostatky odstraňovali a po 4 minutách se tak ujali vedení, které jsme navýšili na po 1. čtvrtině konečných 24:12.

Po celé utkání jsme chtěli hrát rychle dopředu, ale někdy to bylo na úkor přesnosti, kdy jsme přicházeli o míč. V postupném útoku jsme měli problémy s pohybem hráčů a spacingem kdy jsme se sami pletli spoluhráči pod nohama.

Ve druhé čtvrtině to bohužel byl soupeř, který nás trestal z rychlých protiútoků po našich ztrátách. V obraně jsem se trochu zlepšili na doskoku. V útoku to stále nebylo ideální, přesto jsme se začali lépe pohybovat a nacházet tak volné spoluhráče pro zakončení. V závěru 2. čtvrtiny jsme ze dvou rychlých protiútoků drobet navýšili skóre na 38:24.

Po přestávce jsme po 4 minutách navýšili náskok na 19 bodů, což byl největší rozdíl v utkání. Oba týmy pak střídaly lepší okamžiky s těmi horšími. Soupeři jsme v závěru dovolili několik volných zakončení, takže skóre snížil zpátky na původních 14 bodů, tedy 58:44.

Kdo čekal v poslední čtvrtině stejný průběh jako byl doposavad, mýlil se. Někteří hráči asi pod dojmem dosavadního průběhu očekávali vítězství, v čemž je trenér podpořil i svými neuváženými slovy „To již bude na pohodu!“.

Nechávali jsme soupeře samotného pod naším košem, takže snadno zakončoval nebo si alespoň svoje střely doskakoval. Naše útoky většinou skončily nedaným šoupákem, nepřesným zakončením nebo ztrátou, po které následoval rychlý protiútok Mostu.

Po 5 minutách stav 58:51 a náš timeout, po 3 minutách 60:55 a soupeř byl na koni. Zachránilo nás pak, že hráč běžící sám na koš zadunkoval jen do obroučky, my pak proměnili jednu šestku a skórovali zpod koše. Soupeř minutu před koncem ještě snížil „and one“, to bylo tak ale všechno, co oba týmy předvedly. I přes prohru ve čtvrtině 7:14 jsme nakonec vítězství uhájili.

Oceňuji u našich hráčů, že i když se nám moc nedařilo, tak nesložili zbraně a makali. Oceňuji také korektní přístup obou týmů. Rozhodčí připustili tvrdší hru, kterou všichni hráči akceptovali a přizpůsobili se jí a utkání se tak obešlo bez zbytečných diskusí.

BK Děčín seniorka – BK Baník Most B 65:58 (24:12, 38:24, 58:44)

Body: Hammerle 16, Unar 10, Randýsek 7 (1x3), Černý 6, Bolfík 6 (2x3), Fiala J. 5 (1x3), Holešinský 4, Fiala V. 3, Liga 2, Teršl 2, Roza 2, Kvaček 2.