Muži Seniorka – I přes nepříliš vydařený finálový zápas jsme mistry OP!

Netradičně ve čtvrtek 25. dubna (v pátek se v hale konalo MČR U15) jsme na naší palubovce odehráli odvetné utkání finále play-off oblastního přeboru mužů proti týmu BA 2006 Roudnice n. L.

Z prvního utkání na palubovce soupeře jsme si přivezli náskok 19 bodů, takže jsme byli relativně v klidu. Přesto ale bylo naším cílem jako vždy vyhrát. I proto, že jsme do zápasu nastoupili ve velmi silné sestavě 11 hráčů.

Z předchozího zápasu jsme věděli, že si musíme dát hlavně pozor na rychlé protiútoky Roudnice, na individuální nájezdy jejich nejlepších hráčů a na kvalitní podkošovou hru jejich pivotů. Ze střelby soupeře jsme moc obavy neměli.

My jsme také chtěli hrát rychle dopředu do nepřipravené obrany abychom získávali snadné body z přečíslení a v postupném protiútoku nekompromisně najížděli na koš abychom si alespoň vynutili fauly resp. trestné hody.

Na začátku 1. čtvrtiny jsme neplnili předsevzaté úkoly když jsme nezabránili volným nájezdům hostů a rychlým protiútokům. Také jsme špatně doskakovali v obraně a dovolili tak soupeři druhé šance k zakončení.

Z toho pramenily pro Roudnici snadné koše nebo alespoň trestné hody. Naštěstí pro nás hosté potvrdili celosezónní nízkou úspěšnost ze šestek když jich proměnili jen 9 z 28, tedy jen 32 %. My jsme na tom byli výrazně lépe (21/14 = 67 %).

My jsme naopak byli hodně „neplodní“ při zakončení jak z pod koše, tak i ze střední (dvojky 56/21 = 38 %,) a dlouhé vzdálenosti (trojky 15/1). Bodově jsme tak se soupeřem drželi jen díky zmíněným šestkám a rychlým protiútokům.

Skóre bylo vyrovnané až do poloviny 1. části, pak jsme se soupeři začali bodově trochu vzdalovat právě z uvedených důvodů. Stav na konci 21:12 a zdálo se, že bychom utkání mohli snad úspěšně zvládnout.

Bohužel ale ve 2. čtvrtině jsme nebyli schopni dát koš ze hry. Díky spoustě neproměněných šoupáků jsme na své konto připsali jen 9 bodů a Roudnice se opět začala bodově dotahovat, před poločasem stav 30:33.

Po přestávce jsme opět zabrali a v několika vlnách trochu bodově odskočili, ale hosté se vždy na nás dotáhli, stav 48:47. Na začátku poslední části jsme opět trochu bodově odskočili, po 4 minutách stav 55:49.

Toto vedení pravděpodobně dostalo do našich hlav přesvědčení, že už nemůžeme prohrát o 20 a více bodů, a proto jsme, na místo toho abychom se snažili dovést zápas do vítězného konce, jsme se spíše snažili držet jen přijatelné skóre.

Od této doby jsme nebyli schopni dát koš, soupeř šel naopak do vedení a my jsme nebyli schopni nic s tím udělat. Zbytečně individuální hrou jsme přicházeli o míč a dávali tak soupeři šanci k rychlým protiútokům.

Náskok Roudnice narostl až na 10 bodů, takže jsem si minutu a půl před koncem za stavu 57:67 museli vzít timeout a říct si jak utkání v klidu dohrát. To se podařilo, soupeři jsme již nedovolili větší bodový příděl a utkání tak skončilo 59:70.

I přes prohru poděkování všem hráčům, že do utkání dali všechny síly a nakonec jsme ho zvládli tak jak jsme potřebovali. Obrovské poděkování také přítomným fanouškům za skvělou atmosféru!

BK Děčín seniorka – BA 2006 Roudnice n.L. 59:70 (21:12, 30:33, 48:47)

Body: Unar 20 (8 získaných faulů), Hammerle 9 (18 doskoků, 8 asistencí, 2 bloky), Malý 9 (8 asistencí), Liga 8 (8 doskoků), Ďurana 8, Černý 3 (1x3), Fiala J. 2 (6 asistencí), Bolfík, Holešinský.