Muži Seniorka – I přes bídný první poločas nakonec výrazná výhra

V pátek 8. března 2024 jsme odehráli poslední zápas základní části oblastního přeboru mužů, když jsme na domácí palubovce v ARMEX Sportcentru přivítali béčko Teplic.

Soupeře jsme na jeho palubovce sice porazili vysoko 111:46, ale od té doby se soupeř hodně zlepšil, například naposledy doma porazil Křešice. Takže se nedalo čekat vůbec snadné utkání i proto, že nám chyběli 3 hráči základní sestavy (basketbal a fotbal v Miláně), přesto jsme ale měli opět kvalitní sestavu.

Ale i soupeř nepřijel kompletní, chyběl jim jejich asi nejlepší hráč a velmi šikovný pivot. Takže oba týmy nastoupily v 8 hráčích. Od Teplic jsme očekávali rychlé protiútoky, dobrou podkošovou práci pivotů, nekompromisní nájezdy 1 na 1 do koše a častou střelbu zpoza oblouku. A to se i potvrdilo.

Začátek zápasu nám vůbec nevyšel. Nechali jsme soupeři volné střely a on je s vysokou úspěšností proměňoval, když nám jen v 1. části dal 4 trojky (celkem v zápase 8). Teplicím jsme také nechávali volnou „dálnici“ pro jejich nájezdy do koše a nebyli schopni zajišťovat obranu při jejich rychlých protiútocích.

V útoku jsme nebyli schopni nic trefit ze střední i delší vzdálenosti a i v podkošových zakončeních, včetně nájezdů 1 na 0, se nám vůbec nedařilo. Také jsme měli soustu ztrát z nepřesných přihrávek resp. z přihrávek do rukou soupeře. Po 3 minutách byl stav 2:14 a my jsme si museli vzít timeout.

O timeoutu jsme si jasně řekli, že musíme výrazně zlepšit obranu. To se částečně povedlo, přesto jsme stále nebyli schopni ubránit hru zády ke koši teplického pivota #13. V útoku jsme stále byli nepřesní, což by tak nevadilo kdybychom měli alespoň útočný doskok. Stav na konci 1Q 23:29.

V druhé části jsme zpřesnili střelbu a tlačili se více do koše a získávali tak alespoň fauly a trestné hody. Také jsme začali hrát po zisku míče rychleji dopředu. Teplicím jsme již nedovolili žádnou úspěšnou tříbodovou střelu, ale problém s volnými nájezdy zůstal, bohužel navýšený o neexistenci našeho obranného doskoku.

Ale od 4. minuty jsme výrazným zlepšením obrany soupeři dovolili jen 4 body a zbytek čtvrtiny tak vyhráli 10:4. Stav na konci 42:42 a zápas začínal opět „od nuly“. O přestávce jsme si řekli, že jediná cesta k výhře je kvalitní obrana a že musíme pořádně zabrat abychom nedovolili hostům zdramatizovat utkání.

To se i stalo, výbornou obranou jsme nutili Teplice ke ztrátám, dobře doskakovali v obraně a následně jsme vybíhali do úspěšných rychlých protiútoků včetně „coast to coast“. Po 5 minutách se dostáváme do mírného vedení 51:47, ale stále není nic rozhodnuto. Po dalších 3 minutách 56:50 a Teplice si berou timeout.

Minuta odpočinku nám nalila síly do náporu. Díky výborné obraně jsme nedovolili Teplicím dát koš, dokonce několikrát jim vypršel čas na útok. My jsme stále hráli rychle dopředu a krásnými asistencemi jsme nacházeli volné hráče u koše k snadnému zakončení. Stav na konci 65:50 a už to vypadlo s námi lépe.

V poslední části jsme pokračovali ve výborné obraně a pěkných útocích, náš náskok jsme po 3 minutách navýšili až na 26 bodů a o výsledku utkání bylo rozhodnuto. Soupeři jsme sice dovolili několik úspěšných zakončení včetně dvou trojek, ale to již na našem výrazném vítězství (87:66) nic nezměnilo.

Poděkování všem hráčům za to, že i když se nám vůbec nedařilo, tak nesvěsili hlavy, a výbornou komunikaci na lavičce jsme si řekli jak chceme hrát a to jsme i na palubovce zrealizovali.

BK Děčín seniorka – BK Teplice B 87:66 (23:29, 42:42, 65:50)

Body: Hammerle 21 (9 doskoků, 4 asistence, 6 získaných faulů, 9 získaných míčů), Ďurana 19 (1x3), Unar 19, Turek 11 (1x3, 4 asistence), Černý 7 (9 doskoků), Bolfík 4 (6 asistencí), Randýsek 3 (1x3), Suda 3.

Vítězstvím jsme tak potvrdili 1. místo na konci základní části soutěže. Nyní nás čeká play-off o 1.-4. místo, začínáme 22. března na palubovce Lovosic.