Muži Seniorka – Hezký výkon v domácím utkání s Českou Lípou

V pátek jsme na domácí palubovce odehráli další utkání oblastního přeboru mužů s Českou Lípou, která se pohybuje v horní část tabulky, posledních tři utkání se ji však moc nevydařila.

Hosté přijeli v úzké sestavě 7 hráčů, ale přítomní byli všichni jejich nejlepší hráči, takže kvalitní sestava. My jsme nastoupili kompletní a také ve velmi kvalitní sestavě. Základní věc, kterou jsme tedy chtěli aplikovat, bylo hrát rychle dopředu a soupeře tak utahat.

To se nám dařilo, a i díky tomu jsme od začátku utkání tahali za delší konec. Dobře jsme pohybovali míčem, po zisku rychle vybíhali dopředu do protiútoku a snadno skórovali.

Druhým rozhodujícím faktorem byla naše přesnost střelby. Oproti předchozím zápasům se nám dobře dařilo proměňování jednoduchých zakončení, a i střelba z delší vzdálenosti, kdy jsme dali nadstandardní počet 10 trojek.

A třetí rozhodující oblast byla naše dobrá obrana, kdy jsme tlačili na hráče s míčem a několikrát jsme soupeře donutili ke ztrátám. Až na pár výjimek jsme dobře bránili podkošový prostor a nedovolili tak České Lípě snadná zakončení.

I v tomto zápase jsme chtěli rozhodnout o výsledku do poločasu a nepřipustit tak vyrovnanou koncovku, a to se nám tentokrát podařilo. Od začátku zápasu jsme navyšovali bodový rozdíl – po první čtvrtině 27:19, v poločase 46:30.

A i po přestávce se nám tento cíl dařilo plnit, takže jsme se vyvarovali našeho obvyklého bezbodového úseku z výsledkového uspokojení, rozdíl jsme navýšili až na 20 bodů a tento rozdíl jsme drželi až do konce zápasu.

A i když jsme si občas vybrali slabší chvilku v obraně a obdrželi jeden dva koše, ihned jsme zareagovali trojkou apod. a udrželi si tak slušný bodový polštář, po třetí čtvrtině 68:48. Mohli jsme tak v poslední části dát více herního prostoru lavičce, která dokázala náskok udržet a dovézt utkání do vítězného konce 84:64.

Poděkování všem hráčům za velmi kvalitní výkon, kdy jsme zápas tentokrát bezproblémově zvládli a mohli si tak všichni hráči zahrát a podílet se na výhře.

BK Děčín seniorka – BK Česká Lípa 84:64 (27:19, 46:30, 68:48)

Body: Turek 19 (3x3), Fiala J. 16 (4x3), Unar 11, Malý 11 (1x3), Liga 7, Kvaček 5 (1x3), Černý 4, Holešinský 4 (1x3), Duchoslav 4, Fiala V. 2, Teršl 1, Randýsek.