306_20220911_132535.jpg

Muži Seniorka – Dvě přípravná utkání na Mělníku

V sobotu 10. září odpoledne jsme s týmem BK R&J EBC Mělník odehráli dvě přípravná utkání na jejich palubovce. Původně jsme se na Mělníku měli zúčastnit turnaje „Memoriál kpt. Otakara Jaroše“, ale z důvodu dvou odhlášených týmů byl turnaj organizátorem zrušen.

Do Mělníka jsme přijeli v 11 hráčích, když nám pomohli dva hráči z jiných týmů (2. liga a Veteránské naděje). Domácí, hrající Středočeskou basketbalovou ligu mužů, nastoupili ve stejném počtu. Zajímavostí zápasů bylo, že nás pískali rozhodčí ve třech (a pískali dobře).

První utkání jsme začali dobře a vybudovali jsme si malý náskok. Pak se ale Mělník rozstřílel a trefoval úplně vše (dal nám 10 trojek). Nám se naopak střelba moc nedařila, a hlavně jsme nedávali jednoduché šoupáky. Díky tomu soupeř postupně přebíral otěže zápasu a překlápěl skóre na svoji stranu, takže na konci třetí části jsme prohrávali o 17 bodů.

O přestávce jsme si řekli, že musíme těsněji bránit všechny hráče soupeře, zejména jejich střelce a tlačit se více do koše, chodit si pro fauly apod. Díky tomu jsme bodovou ztrátu postupně snižovali, bohužel na vyrovnání skóre jsme již neměli dost času.

BK R&J EBC Mělník – BK Děčín Seniorka 81:75 (18:28, 51:46, 71:54

Ondráš 13 (2x3), Bolfík 13, Hammerle 10, Liga 8, Unar 8, černý 7, Fiala J. 7 (2x3), Bažant 4, Holešinský 2, Malý 2, Kvaček 1.

Do druhého zápasu jsme nastoupili jen v deseti (drobné zranění), soupeř prostřídal některé svoje hráče a odehrál pak druhý zápas v osmi.

Z předchozího utkání jsme již věděli, jak na soupeře hrát, jak ho bránit, přesto jejich nejlepší hráč proměnil všechny svoje střely, ale byl osamělý, takže na skóre to nemělo velký vliv.

Protože Mělník byl trochu v početní nevýhodě, snažili jsme se běhat do rychlých protiútoků. A i když jsme neproměňovali jednoduchá zakončení, tak jsme alespoň zlepšili útočný doskok a body dávali ze druhých šancí. Také se nám více než v prvním zápase dařila trojková střelba.

V prvních dvou čtvrtinách jsme si tak postupně vybudovali 15bodový náskok, který jsme si po zbytek zápasu hlídali a nedovolili soupeři utkání nějak zdramatizovat.

BK R&J EBC Mělník – BK Děčín Seniorka 71:84 (16:21, 34:49, 53:68)

Malý 18 (1x3), Ondráš 18 (3x3), Bažant 14 (2x3), Hammerle 11, Unar 9, Liga 8, Bolfík 6, Kvaček 3 (1x3), Holešinský 2, Fiala J.

Poděkování Mělníku, že nám vyšel vstříc a byl ochoten odehrát přípravná utkání. Poděkování všem našim hráčům za velmi dobrý výkon. Optimisticky tak vzhlížíme do dalších přípravných, a hlavně soutěžních utkání.