Muži Seniorka – Domácí výhra nad ústeckými Skřivánky

V pátek 6. ledna jsme na domácí palubovce odehráli první soutěžní zápas oblastního přeboru mužů v roce 2023 když jsme přivítali tým Skřivánci Ústí n. L., poslední tým v tabulce, který jsme v prosinci na jeho palubovce porazili.

Do zápasu jsme nastoupili v kvalitní sestavě 12 hráčů, soupeř přijel jen v 8 hráčích, když jim z obvyklé sestavy chyběl jen jeden velmi dobrý pivot. Naopak poprvé proti nám hráli dva druholigový mladíci, kteří do týmu soupeře hostují.

Zápas jsme nezačali vůbec dobře, nepřesně jsme stříleli, neproměňovali šoupáky, ztráceli míč nepřesnými přihrávkami a zbytečným driblováním. První koš jsme vstřelili až po 2,5 minutách za stavu 0:7.

Po 5 minutách za stavu 2:10 jsme prostřídali sestavu, začali lépe bránit a získávat tak míče, v útoku zpřesnili zakončení a začali pomalu obracet skóre v náš prospěch. 2 minuty před koncem jsme donutili Skřivánky si vzít timeout, to nás ale nestavilo, takže jsme první čtvrtinu vyhráli 18:16.

Druhá čtvrtina byla vyrovnaná (15:15), my jsme ji odehráli spíše na čáře trestných hodů (12/7), protože nás soupeř hodně fauloval. Skřivánci začali bránit zónově (2:3), což nám ale nedělalo velké problémy. Na konci čtvrtiny 33:31.

Po přestávce jsme chtěli soupeři bodově odskočit, a to se povedlo šňůrou 9:0, po 4 minutách bylo skóre 48:33. V polovině čtvrtiny jsme prostřídali a již jsme nebyli tak produktivní, opět jsme nepřesně stříleli a ztráceli míče. Soupeři se naopak střelecky dařilo a šňůrou 0:12 se na nás bodově dotáhl 48:45. Museli jsme na to zareagovat a prostřídat. Trefili jsme trojku a pak po několika útočných doskocích dvojku a odskočili tak na 53:45.

Na začátku poslední části jsme opět zabrali a navýšili náskok na 59:45. Pak jsme sice dostali od nejlepšího střelce soupeře trojku, ale to nás nerozhodilo a přidali další body na 65:48. Šest minut před koncem utkání za stavu 68:52 mohla tak prostor dostat lavička, která však moc bodů nepřidala (nepřesná střelba, ztráty).

Naopak soupeř trefil 3 trojky a začal se bodově přibližovat až na 71:67, takže jsme museli upravit sestavu, což pomohlo a koncovka zápasu již byla pod naší kontrolou a zápas jsme bez problému dovedli k vítězství 72:67.

Do zápasu jsme šli s tím, že ho samozřejmě chceme vyhrát a současně (vzhledem k síle soupeře) aby dostatek herního času dostala celá lavička. To se podařilo, takže spokojenost. V určitých okamžicích jsme si ale zápas zbytečně zkomplikovali a se silnějším soupeřem by se nám to nemuselo vyplatit. Poděkování fanouškům obou týmů za hezkou zápasovou atmosféru.

BK Děčín seniorka – Skřivánci 72:67 (18:16, 33:31, 53:45)

Body: Hammerle 12, Unar 12, Fiala V. 12, Malý 11, Fiala J. 6 (1x3), Teršl 5 (1x3), Černý 4, Holešinský 4, Kvaček 4, Duchoslav 2, Liga, Randýsek.