Muži Seniorka – Děčínské derby pro domácí tým

V pátek jsme na domácí palubovce dohrávali odložené utkání 1. kola proti druhému děčínskému týmu v oblastním přeboru mužů, týmu BK Děčín Křešice.

Křešice známe, protože s nimi dvakrát týdně trénujeme a občas si proti sobě zahrajeme tréninkový zápas. Proto jsme věděli, že letos mají Křešice velmi dobrý tým, o čemž svědčí i jejich výhry na Skřivánku a s Lovosicemi. Opět nás tedy nečekalo žádné lehké utkání.

Křešicím ale chybělo několik hráčů, takže nastoupili v devíti, dvě třetiny týmu byli mladíci, takže se dalo čekat velmi běhavé utkání. My byli kompletní v maximálním možném počtu a opět ve velmi kvalitní sestavě.

První koš v utkání jsme sice dali my, ale soupeř postupně přebral iniciativu a jeho základní pětka nás herně převyšovala, skóre na konci 1. čtvrtiny 13:17.

My jsme hráli v útoku zbytečně složitě, volili nepřesné přihrávky, pletli jsme se vzájemně pod nohama a opět, jako již několikáté utkání, jsme nedávali jednoduché koše (bylo neuvěřitelné co všechno jsme zahodili).

Také střelba ze střední a delší vzdálenosti se nám opět nedařila. V obraně jsme Křešicím dovolili volné nájezdy a střely a nebyli jsme schopni eliminovat jejich rychlé protiútoky. Obranný doskok také nebyl ideální.

Druhou čtvrtinu jsme začali výborně, šňůrou 10:0. Křešice již neměly na palubovce kompletní základní pětku, což nám umožnilo ubránit jejich útoky a po zisku/doskoku přecházet do rychlých protiútoků a snadno skórovat. Zlepšili jsme i střelbu a obranný doskok, nedané šoupáky nás však trápily i nadále.

V čase 11:40 jsme se ujali vedení, které jsme již nepustili. Sice se Křešice dvakrát dostaly na rozdíl jednoho bodu, ale opět jsme jim odskočili. Čtvrtinu jsme vyhráli 25:13 a do šaten šli za stavu 38:30.

Třetí a čtvrtá čtvrtina byla velmi vyrovnaná (17:16 a 16:15). My jsme si udržovali mírný náskok, ale chtěli jsme, aby si zahrála celá naše lavičko, proto se občas Křešice přiblížily, ale již neměly dost síly zápas otočit.

Jediné nebezpečí nám tak hrozilo od nejlepšího hráče utkání #0 Jirky Přeučila (23 bodů), který byl ještě vloni náš hráč :-). Ostatní jeho spoluhráči se k němu ale bodově nepřidali. Utkání se tak dohrávalo v poklidném tempu až do konečného stavu 71:61.

Poděkování všem našim hráčům za hezkou hru, potěšující je, že opět všichni bodovali. Poděkování také fanouškům obou týmů, kteří vytvořili moc hezkou atmosféru utkání.

BK Děčín seniorka – BK Děčín Křešice 71:61 (13:17, 38:30, 55:46)

Body: Unar 14, Malý 12, Randýsek 7 (1x3), Roza 7, Hammerle 6, Teršl 6, Kvaček 5 (1x3), Fiala V. 4, Fiala J. 3 (1x3), Liga 3, Černý 3, Holešinský 1.