Muži Seniorka – Bídný výkon ve druhém severočeském derby

V pátek 16. 12. jsme zajížděli do nedalekých Křešic k druhému vzájemnému utkání. V tom prvním jsme vyhráli o 10 bodů, a i díky postavění v tabulce (předposlední vs první) jsme byli papírovými favority.

Bohužel jsme tuto roli vůbec nesplnili. Po celé utkání jsme tahali za kratší konec, v prvním poločase jsme prohrávali o cca 10 bodů, v tom druhém jsme náskok snížili, ale stále domácí vedli o cca 5 bodů. V 5. minutě poslední části se nám podařilo snížit na rozdíl 2 bodů, ale to bylo tak vše.

Domácí nás přehrávali kombinačně a nebyli jsme schopni řešit jejich nájezdy 1 na 1. Také se nám několikrát stalo, že pod naším košem zůstal nikým nebráněný hráč soupeře. Stejně jako v jiných zápasech nám vůbec nefungoval obranný doskok. Nebyli jsme také schopni ubránit nejlepšího hráče Křešic, který nám nastřílel 23 bodů.

V útoku jsme opět místo nájezdu až do koše volili extra přihrávku, která jak se dalo čekat, skončila v rukou soupeře. Měli jsme také obrovské množství ztrát – buď jsme předržovali driblink nebo si nepřesně přihrávali. Výsledkem bylo, že jsme v zápase dali nezvykle málo bodů, ve 2. části jen 7.

Blahopřání Křešicím k výhře, hrály výborně a vítezství si zasloužily. Pro nás je to varování do dalších zápasů, protože s takovou hrou bychom v dalších zápasech těžko uspěli.

BK Děčín Křešice – BK Děčín seniorka 54:50 (19:12, 31:19, 40:35)

Body: Hammerle 14, Turek 9 (1x3), Bolfík 7, Fiala 7, Liga 4, Černý 4, Randýsek 2, Malý 2, Kvaček 1, Holešinský, Roza, Duchoslav.

Po zápase se oba týmy sešly ve VIP místnosti v ARMEX Sportcentru na společném vánočním večírku.