Muži Seniorka – 3. čtvrtina rozhodla o naší výhře nad Varnsdorfem

V pátek 2. února jsme odehráli na domácí palubovce v ARMEX Sportcentru 11 utkání oblastního přeboru mužů, když jsme přivítali béčko Varnsdorfu, které jsme na jeho palubovce porazili vysoko 75:49, takže jsme, i díky postavení v tabulce - my první, soupeř poslední, byli papírovým favoritem.

Do zápasu jsme nastoupili, jako již několik posledních zápasů, jen v 9 hráčích, protože stále máme početnou marodku, která se ne a ne vyprázdnit, spíš naopak, přesto jsme měli kvalitní sestavu. Soupeř přijel ve stejném počtu, v podstatě ve své nejsilnější sestavě.

První polovina zápasu byla bodově velmi vyrovnaná, na konci 1. čtvrtiny 17:19, v poločase 35:33. My jsme Varnsdorfu dovolili volné střely, které s velkou úspěšností trefoval, a když se náhodou netrefil, tak si, díky našemu laxnímu nebrání na záda, neúspěšnou střelu doskočil a zakončoval z druhých šancí.

V útoku jsme hráli zbytečně složitě, nutili se do těžkých zakončení a moc se nám nedařila střelba ze střední i trojkové vzdálenosti, včetně jednoduchých „šoupáků“ z pod koše. Také jsme měli spoustu ztrát, zejména dlouhé baseball pasy nebyly vždy přesné a končily v autu. Také jsme měli díky stejné barvě dresů (modré - my světlá, soupeř tmavá) trochu problém s orientaci.

O přestávce jsme si řekli, že 3. čtvrtina většinou rozhoduje o výsledku našich utkání, proto jsme chtěli začít hrát lépe, lépe bránit, zejména brát pořádně brát na záda, běhat do rychlých brejků, lépe pohybovat míčem a hráči a tak nacházet volné střelecké pozice. A když se netrefíme, tak si nekompromisně jít pro útočný doskok.

To se nám podařilo, čtvrtinu jsme vyhráli 34:9, na tabuli byl stav 69:42 a o výsledku utkání tak bylo prakticky rozhodnuto. Za tuto část jsme dali stejně bodů jako v celém 1. poločase a naopak Varnsdorfu jsme dovolili jen jednociferný počet košů.

Poslední část se v podstatě již jen dohrávala. Bodově sice nebyla moc plodná (14:14), protože my jsme se spíše jen soustředili na udržení svého 27bodového náskoku a soupeř již neměl dostatek sil na zvrat. A nebyli jsme již tak důslední v obraně, ale to nemělo žádný zásadní vliv na naše vítězství.

Poděkování všem hráčům, zejména za výkon ve třetí části, kdy se celá lavička podílela na našem jubilejním 10 vítězství v soutěži. Poděkování i početným fanouškům obou týmů za výbornou podporu.

BK Děčín seniorka – Slovan Varnsdorf B 85:58 (17:19, 35:33, 69:42)

Body: Ďurana 19 (2x3, 6 asistencí, 5 získaných faulů), Unar 18 (3 získané fauly), Malý 12 (10 doskoků, 7 asistencí, 3 získané fauly), Liga 11 (18 doskoků), Bolfík 9 (1x3), Fiala J. 5 (1x3, 6 asistencí), Randýsek 5 (1x3, 4 získané míče), Černý 4 (8 doskoků, 2 bloky), Fiala V. 2.

Další zápas nás čeká až 23. února kdy zajíždíme na palubovku BA 2006 Roudnice n.L. Doufám, že se nám vyprázdní marodka, abychom se mohli již pomalu připravovat na navazující play-off.