Muži Křešice – Zasloužené vítězství na domácí palubovce

Mužstvo BK Děčín Křešice dnes soupeřilo s týmem z Lovosic, tedy ASK Lovosice.

V první půli zápasu se jednalo o vyrovnané utkání, s mírným vedením domácího týmu. Domácí se snažili po celý zápas na svého soupeře vyvíjet neustálý tlak v podobě vytažené osobní obrany a rychlého přechodu na útočnou polovinu, kterému soupeř prvních 20 minut dokázal zdatně odolávat.

Vše se ale změnilo nástupem do druhé půle, kdy mužstvo z Lovosic již nedokázalo tomuto tlaku odolat a rozdíl skóre se tak přehoupnul přes dvojcifernou hranici, až na konečný rozdíl 29 bodů.

Tento náskok se podařilo vybudovat i díky první úspěšné tříbodové střele v kariéře, z rukou Michala Marka, zároveň s klaksonem, který oznamoval konec limitu na útok! Tento hráč měl ještě jeden milník a to, že nastoupil již v základní pětce v úvodu tohoto utkání, kdy předvedl chvályhodný výkon.

Chtěl bych za domácí tým říct, že až tento zápas ukázal, jakým stylem hry, by se chtěl tým BK Děčín Křešice prezentovat. Bohužel i dnes jsme se dopustili mnoho zbytečných ztrát a slepých momentů, kdy jsme nevěděli „čí jsme”.

Neustále je na čem pracovat a budeme se snažit naši hru více a více zdokonalit. Krom těchto chyb, bych chtěl podotknout opětovně špatnou úspěšnost trestných hodů, která se objevila i v prvním utkání sezony. Dnešní poměr vystřelených a daných šestek 28/12!

Dnes si svoji premiéru v dresu Křešic odbyl hráč s číslem #3 Tomáš Cafourek, který o sobě dal ihned po příchodu na hřiště vědět v podobě 5 bodů, včetně úspěšné tříbodové střely, hezkými asistencemi a přehledem o hře. Doufáme, že „Cáfa” do naší hry přinese nezbytnou míru vyzrálosti, basketbalové moudrosti a pomůže zlepšit střelecké procento, neboť se jedná o kvalitního střelce, na kterého je třeba si dávat pozor.

BK Děčín Křešice – ASK Lovosice 80:51 (20:14, 38:30, 58:42)

Body: Stárek 21 (1x3), Fedoruc 16 (1x3) Jezbera 11, Řízek 8, Mityska 8, Cafourek 5 (1x3), Sťahel 4, Marek 3 (1x3), Tauš 2.