Muži Křešice – Zasloužené vítězství domácích v derby

Letošní ročník oblastního přeboru mužů jsme odstartovali stylově, a to hned DERBY.

Bohužel se tentokrát nejednalo o vyrovnaný souboj. S naším městským rivalem jsme drželi krok jen úvodních 6 minut. Poté se vzájemný bodový rozdíl neustále navyšoval ve prospěch soupeře, až na konečný rozdíl 17 bodů.

Po 2. čtvrtině bylo prakticky rozhodnuto. Prohrávali jsme poměrem 41:19 a bylo jasné, že nás zachrání pouze zázrak. Nástupem do druhé poloviny se náš výkon malinko zlepšil. Začali jsme získávat míče a nacházeli se navzájem v jednoduchých pozicích, které jsme proměňovali.

Naneštěstí tak činil i druhý tým, čímž nám zamezil k výraznějšímu se přiblížení a šanci smazat bodové manko. Závěrečná čtvrtina byla velmi vyrovnaná a pohledná. Pokaždé, když se nám podařilo skórovat, soupeř vracel stejnou mincí a naopak. Pokud by se pomyslně smazala druhá čtvrtina, jednalo by se o velmi zajímavý, napjatý a rovnocenný zápas.

Vypadá to, že jsme se stále nedokázali poučit z chyb, které nás tíží již od minulé sezóny. Konkrétně se jedná o zbytečné ztráty, neuhlídání rychlého a snadného zakončení soupeře. Dalším aspektem, který stál proti nám, byla úspěšnost střel. Ta činila 19 % u tříbodových střel, 43 % u dvoubodových střel a 50 % u trestných hodů.

I když nás bylo 10 hrajících, museli jsme se obejít bez 3 klíčových hráčů. Přesto všechno jsme se nebáli postavit, pravděpodobně nejsilnějšímu týmu, letošního ročníku oblastního přeboru.

Kolegům ze Seniorky gratuluji k dnešnímu jasnému vítězství, které bylo zcela zasloužené.

BK Děčín seniorka – BK Děčín Křešice 76:59 (20:11, 41:19, 57:39)

Body: Jezbera 14 (3x3, 7 doskoků), Přeučil 13 (1x3), Duchoslav 11 (5 doskoků), Cita 7 (1x3, 6 získaných míčů, 6 získaných faulů), Řízek 7, Tauš 5 (1x3, 5 doskoků), Marek 2.

Tříbodové střely 32/6, dvoubodové střely 37/16, trestné hody 18/9, ztráty 17, zisky 18.