Muži Křešice – Z ústeckého Skřivánku první výhra

V pátečním utkání se na palubovce Skřivánků Ústí n. L. se ze zdravotních a pracovních důvodů v obou týmech sešlo pouze 8 statečných. Z hlediska počtu hráčů a podobného stylu hry obou mužstev, se tedy jednalo o vyrovnanou partii.

Celý průběh zápasu se vedl ve velmi tvrdém a fyzickém tempu, založeném na dobré obraně, díky kterému není celkový bodový výsledek nikterak vysoký. Tým Křešic po většinu utkání držel mírné vedení.

V úvodu 4. čtvrtiny za stavu 38:50, se však domácí tým rozstřílel a hráčům z Křešic udělil bodovou šňůru 15:1, které pomohla série tří trojek v řadě ze strany domácích na skóre 53:51. Toto byla chvíle, kdy si Děčínský tým vyžádal oddechový čas.

Poté se skóre zápasu opět vrátilo na stranu hostí, díky úspěšné trojce Patrika Fedoruce, který domácímu týmu za celý zápas nadělil celkem 3 úspěšné tříbodové střely. Od té doby se bodový rozdíl opět začal navyšovat ve prospěch Křešic a celý zápas byl ukončen stavem 57:65.

Je nutno podoktnout, že se poslední čtvrtina byla často přerušovaná z důvodu faulů ze strany domácích. Celkem bylo vystřeleno 11 trestných hodů za poslední 2 minuty zápasu.

Celý tým Křešic odvedl výbornou práci jak na útočné, tak i obranné polovině, místy se zbytečnými chybami, které musíme do dalšího utkání eliminovat.

Je třeba vyzdvihnout výkon Patrika Fedoruce a Adama Stárka, kteří se nebáli vzít závěr utkání do vlastních rukou a soupeřili nastříleli 11 bodů z celkových 15, které hráči z Křešic soupeři udělili.

Skřivánci Ústí nad Labem – BK Děčín Křešice 57:65 (13:17, 21:28, 38:50)

Body: Fedoruc 18 (3x3), Stárek 18, Klůs 9 (2x3), Přeučil 8 (1x3), Mityska 7, Tauš 5 (1x3).