Muži Křešice – Vyrovnané první soutěžní utkání proti favoritovi

Do Arény Křešice se se v pátek 14.10. jako první soupeř letošní sezóny přijel podívat samotný vítěz loňského ročníku, tedy tým BA Louny, který měl minulou sezónu velmi povedenou, avšak s jednou malou kaňkou a tou byla jediná prohra sezóny proti poslednímu týmu, kterým byly právě domácí Křešice. Ano, poslední tým porazil první, jako jediný ze všech týmů v lize. Páteční zápas tedy mohl být velkým lákadlem.

Krom úvodu utkání, kdy soupeř vedl 0:7 se jednalo o vyrovnaný zápas s mírným a velmi proměnlivým vedením pro soupeře. Skóre jednotlivých čtvrtin ukazuje, že se nejednalo o jednoznačný „špíl” ve prospěch Loun, který někteří mohli předpokládat.

Nově složený, a ještě nesehraný tým domácích Křešic totiž ukázaly, že letos nebudou snadným oříškem, jako tomu bylo minulé roky. Celý zápas se vyvíjel v rychlém tempu místy s tvrdými zákroky na obou stranách.

Domácí mužstvo se několikrát dostalo na rozdíl 7 bodů, kdy to vypadalo, že svého protivníka dožene. Jenomže v tento moment se nepodařilo úspěšně zakončit snadné a otevřené střely, objevily se zbytečné ztráty, díky kterým se Louny dostaly opět do dvojciferného bodového rozdílu.

Bohužel přibližně v polovině třetí čtvrtiny, museli zápas opustit dva hráči Křešic ze základní rotaci kvůli pracovním důvodům. Vedení zápasu se poté navýšilo až na rozdíl 16 bodů. Mohlo se zdát, že zápas je rozhodnut. Poté však Křešice šláply do pedálu. 3 minuty do konce totiž stáhly skóre na 60:69 a vypadalo to, že se jedná o „comeback”, neboli návrat do hry a utkání by mohlo mít dramatickou koncovku.

Soupeř si však celý zápas udržoval mírné vedení, které udržel až do samotného závěru, ve kterém se tento náskok v posledních 3 minutách navýšil na rozdíl 23 bodů zakončený šťastnou trojkou soupeře téměř z půlky hřiště. Jednalo se o bodovou šnůru 0:14 pro hosty.

BK Děčín Křešice – BA Louny 60:83 (10:19, 15:17, 20:19, 15:28)

Body: Tauš 13, Stárek 12, Mityska 9, Přeučil 9, Fedoruc 6, Marek 4, Kudr 4, Řízek 3 (1x3).

Aspekty, které stály Křešice možné vítězství byly: úspěšnost trestných hodů 25/12, pouze jedna proměněná tříbodová střela z mnoha volných střelených pokusů a zahozené jednoznačné pozice z podkoše.