Muži Křešice – Výhra v prvním utkání play-off v Mostě

V prvním utkání nadstavbové části jsme zajížděli do Mostu, ke vzájemnému semifinálovému utkání o 5-6. místo soutěže.

Úvod utkání patřil domácím, když po čtyřech minutách vedli 6:0. Po dvou minutách od tohoto stavu, se však Křešice bodově probudily a srovnaly skóre na 6:6. Po celou čtvrtinu se jednalo o vyrovnanou bitvu, která byla zakončena poměrem 16:18 pro hosty z Děčína.

Druhá čtvrtina začala úspěšnou tříbodovou střelou Křešic, což bylo na dlouhou dobu ze strany hostů vše. Následující 3 minuty opět patřily domácím, jako v úvodu utkání, kteří otočili skóre ve svůj prospěch na stav 26:21.

Poté opět zabraly hosté a za stejné dvě minuty, jako v úvodu utkání, dohnali skóre na 26:26. Domácí se sice následným jedním úspěšným trestním hodem dostali opět do vedení, bylo to však poslední vedení v celém utkání.

Přesně v polovině druhé čtvrtiny se Křešice konečně začaly probouzet a ujaly se vedení, které navyšovaly, až na konečný rozdíl dvaceti bodů.

Nebýt katastrofálního úvodu utkání ze stran Křešic, kdy byla v polovině první čtvrtiny, až na jednoho hráče, vyměněna téměř celá základní pětka, aby se vzpamatovala, mohlo utkání vypadat jinak.

Extra pochvalu si v tento moment zaslouží celá sestava střídajících, jmenovitě Marek, Řízek, Sťahel, Tauš a Přeučil, kteří domácím ukázali, jak Křešice umí agresivně bránit. Touto skvělou obranou po celém hřišti, dokázali soupeři sebrat několik míčů a vytvořit tak nové bodové pozice.

Po návratu hráčů ze základní pětky na hřiště, už se blýskalo na lepší časy a jako by všem došlo, jak vlastně mají hrát. Vystřídání téměř celé základní pětky, byl potřebný impuls, který výrazně napomohl k dnešní důležité výhře.

BK Baník Most B vs BK Děčín Křešice 64:84 (16:18, 36:43, 49:62)

Body: Cafourek 19 (2x3, 5 asistencí, 6 doskoků), Jezbera 16 (DOBLE-DOUBLE 10 doskoků), Stárek 16 (DOBLE-DOUBLE 1x3, 6 asistencí, 10 doskoků), Přeučil 9 (1x3), Sťahel 8, Řízek 6, Marek 4 (5 doskoků), Fedoruc 4 (7 doskoků), Tauš 2. Tříbodové střely 19/6, trestné hody: 12/8

Příští pátek se hraje odvetné utkání v Křešické aréně. Pokud domácí vyhrají, či neprohrají o víc než 20 bodů, zajistí si tak postup do finále skupiny v boji o 5.-6. místo soutěže. Toto případné umístění, by pro celek Křešice znamenalo historicky nejlepší výsledek za 6 let jeho působení.