Muži Křešice – Vlastní chyby nás připravily o lepší výsledek

V pátek jsme na domácí palubovce dohráli odložené utkání 1. kola proti druhému děčínskému týmu v oblastním přeboru mužů, týmu BK Děčín seniorka.

Zápas s našimi „kolegy” se po celou dobu vyvíjel velmi vyrovnaně a bylo se na co dívat. Hlasitá podpora fanoušků obou mužstev se postarala o pěknou a zábavnou podívanou.

První čtvrtinu, možná pro spoustu lidí překvapivě, vyhrál tým Křešic poměrem 13:17. Soupeř tedy hned z úvodu dostal jasnou zprávu o tom, že tým, se kterým se utkával posledních 5 let, nad kterým vyhrával rozdílem třídy, již není a na hřišti svádí souboj s úplně jiným celkem.

Nástupem do 2. čtvrtiny domácí tým začal chytře měnit obranné systémy, díky kterým získával ztracené balóny hostí a nepouštěl Křešické hráče do přímého ohrožení koše v podobě nájezdů. Krom toho, soupeř využil většího počtu hráčů a díky širší rotaci, si zajistil změnu vedení ve svůj prospěch 38:30.

Začátek druhého poločasu již trochu připomínal tým Křešic z minulosti. Objevovala se jedna ztráta za druhou, nevytvářely se smysluplné pozice a hra sklouzávala k neustálému pokusu hrát 1 proti zbytku hráčů… Tento „syndrom” se podchytil velmi pozdě, a to až ke konci 3. čtvrtiny, kdy byl stav skóre 55:46.

Poté se však Křešice, jako je tomu zvykem v každém zápase, probudili a začali hrát efektivní basketbal. Skóre se několikrát přelévalo z jednociferného na dvouciferný bodový rozdíl, stále však příznivější pro domácí celek.

Vždy když tým hostí dotáhl na rozdíl dvou košů, vzápětí zazmatkoval a ztratil míč, či zbrkle vystřelil, čímž soupeři daroval jednoduchý koš v podobě rychlého protiútoku. Opět pouze vlastními chybami, jsme si zavřeli vrátka k vyrovnání či otočení zápasu.

Velmi pěkný zápas odehrál hráč #0 Jiří Přeučil, který se po několika zápasové bodové absenci opět vrátil do formy a svému bývalému mužstvu nadělil 23 bodů. Ano, právě tento hráč na letošek tzv. pomyslně „podepsal” nový kontrakt s městským rivalem, tedy týmem BK Děčín Křešice.

Páteční hezký zápas rozhodly zkušenosti, vyzrálost a širší lavička domácího týmu. Věříme však, že nově složený tým Křešic, plný mladých hráčů a pár veterány se v budoucnu stanou hrozbou a tvrdým oříškem pro ostatní týmy v tabulce.

BK Děčín seniorka – BK Děčín Křešice 71:61 (13:17, 38:30, 55:46)

Body: Přeučil 23 (3x3), Tauš 11 (3x3), Stárek 10 (7 získaných faulů), Jezbera 9 (1x3, 7 doskoků), Mityska 3, Řízek 3, Kudr 2 (5 doskoků).