Muži Křešice – Velmi dobrý výkon přinesl vítězství v Lounech

Utkání v Lounech, na které jsme letos oproti loňskému ročníku dorazili včas, nebylo vůbec jednoduché. Věděli jsme, že si musíme pohlídat soupeřovu největší zbraň, kterou je hra 1 na 1 a útočné doskoky.

První poločas se nám to, možná až k překvapení, dařilo nadmíru dobře. Nedovolili jsme soupeři dostat se do jednoduchých zakončení, díky skvělé obraně při hře 1 vs 1 a skvělé výpomoci v případě, že nás soupeř překonal.

Velmi dobře jsme si vytvářeli volné střelecké pozice, které jsme okamžitě využili a potrestali tak soupeřovu obranu úspěšnou střelou z dálky. Konec prvního poločasu tedy skončil rozdílem 12 bodů, tedy vedením týmu z Křešic 34:46.

Do druhého poločasu proti nám nastoupil „jiný” soupeř. Domácí začali proměňovat střelbu ze střední vzdálenosti, dokázali najít a potrestat chyby v naší obraně snadnými nájezdy a zároveň se jim dařil útočný doskok.

Naopak nám se pomalu přestávalo dařit v útoku, kdy jsme kolikrát nebyli schopni ani vystřelit na koš. Naše vedení se začalo postupně snižovat, až na rozdíl 4 bodů.

Největší „přestřelka” nastala v 5. minutě závěrečné čtvrtiny za stavu 59:63, kdy jsme proměnili tříbodovou střelu na skóre 59:66, hned poté odpověděli domácí též tříbodovou střelou na skóre 62:66 a hned poté opět Křešice za tři body na skóre 62:69.

Následovala úspěšná série střel za dva body obou týmů, až do 8. minuty na skóre 67:74. Poté už skórovaly pouze Křešice a vybojovaly vítězství.

Od páté do osmé minuty poslední čtvrtiny, to byla nádherná a nervy drásající podívaná. Kdy se vždy zdálo, že se domácí dostanou na rozdíl jednoho koše, avšak vzápětí hosté odmítnou též úspěšným zakončením.

Zápas odehrála celá 8členná rotace Křešic a všichni hráči se bodově zapsali do listiny střelců. Velké díky patří všem za velmi dobrý výkon, především na obrané polovině!

BA Louny – BK Děčín Křešice 67:80 (17:28, 34:46, 48:57)

Body: Jezbera 17 (5x3), Přeučil 17, Stárek 16 (1x3), Mityska 11, Tauš 8 (2x3), Sťahel 5 (1x3), Kudr 3, Marek 2.