Muži Křešice – V šesti hráčích domácí vítězství nad Mostem

V předposledním utkání základní části letošní sezóny, jsme na domácí půdě přivítali celek z Mostu.

Vzhledem k blížící se nadstavbové části nám šlo o každou výhru a každý bod. Pokud bychom vyhráli naše poslední dva zápasy základní části a týmy z Roudnice a Lovosic, by ani jednou, se svými posledními soupeři nevyhrály, měli bychom reálnou šanci skončit na 4. místě soutěže. Rozkaz zněl tedy jasně, „Most nesmí vyhrát za žádnou cenu”!

Bohužel již před zápasem bylo jasné, že budeme nastupovat ve velmi okleštěné sestavě 7 hráčů. Co ale asi nikdo z nás nečekal, bylo to, že mostecký tým přijede pouze v 6 hráčích.

Od úvodního hvizdu ale dal tým hostí najevo, že se nebude jednat o jednoduchý zápas. V 6. minutě totiž domácí prohrávali 5:10. Toto však byl první a jediný moment, kdy se Most ujal vedení. Následovala totiž série domácích 9:0 a skóre se přelilo na stav 14:10. Od této doby, již křešický tým své vedení nepustil a s výjimkou rozdílu pouhých dvou bodů mezi oběma celky v polovině 2. čtvrtiny, jej více a více navyšoval.

Nepříjemnou chvilkou se stala přibližně 6. minuta druhé čtvrtiny, kdy u jednoho z hráčů křešického celku došlo ke zranění kolene a do zápasu již nenastoupil. Naštěstí to vypadá, že by se nemuselo jednat o nic vážného, neboť hráč sám, s drobnou výpomocí, došel až na lavičku a poté, již básnil o léku zvaném „pivo”.

Od této chvíle, za přibližného 4bodového rozdílu, se jednalo o souboj 6 proti 6ti. Domácí tým si dokázal pohlídat úvod třetí části a nedovolil tak soupeři vrátit se do vedení z úvodu utkání. Během zápasu se hráči s číslem #9 (Adam Stárek), podařil krásný nájezd do koše, zakončen důrazným zakončením v podobě smeče, kterým ještě více povzbudil zbytek týmu, ale i přítomné diváky.

Bohužel jsme měli momenty, kdy soupeř dostával šance na snadné zakončení „zadarmo”, neboť jsme se dopouštěli, jak už u nás bývá zvykem, našich klasických a zbytečných ztrát. Těchto momentů se neustále snažíme vyvarovat, abychom soupeřům nedávali šance na snadné zakončení a sami si tak zbytečně nestěžovali zápas.

Chtěl bych dnes poděkovat všem hráčům, včetně soupeře, za předvedený výkon a za to, že oba celky, navzdory svému počtu hráčů, nic nevzdali a bojovali až do konce.

BK Děčín Křešice – BK Baník Most B 87:67 (21:17, 40:32, 63:50)

Body: Stárek 28 (7 získaných faulů), Fedoruc 20 (2x3, 8 doskoků), Tauš 14 (2x3, 9 doskoků), Řízek 13 (1x3, 5 doskoků), Sťahel 7 (1x3), Přeučil 5. Trestné hody 15/5, tříbodové střely 21/6.

Smutnou zprávou pro Křešice je, že celek z Lovosic, po manku 20 bodů, nakonec otočil zápas s ústeckým Skřivánkem a svojí výhrou uhasil šance domácímu týmu na 4. místo. Toto však nic nemění na odhodlání, které máme a se kterým dohrajeme zbytek letošní sezóny.