Muži Křešice – UŽ JE TO TADY!

V pátečním dlouho očekávaném derby na Děčínské půdě nebylo nouze o nudu. Do Arény Křešice zajel doposud neporažený tým, kterým je mužstvo děčínské Seniorky.

Domácí tým se od začátku utkání ujal vedení, které dokázal držet celý zápas až do samotného závěru utkání. Jak už je poměrně zvykem, nástup do 3. čtvrtiny se domácímu týmu málem stal osudným. Díky laxnímu vstupu domácích do druhé půle, se Seniorka dostávala zpět do hry a o dramatickou koncovku bylo postaráno.

Nerozvážné nájezdy domácího týmu 1 proti všem, sklopená hlava a ukvapené střely, daly mužům ze Seniorky možnost rychlých protiútoků, díky kterým snadně ukrajovali bodový rozdíl, až na konečných 5 bodů.

Závěr 3. čtvrtiny se postaral o nervózní a vyrovnanou koncovku. Pro domácí byl hlavní úkol do poslední čtvrtiny jasný uklidnit hru a nenechat se vyprovokovat ke zbrklým rozhodnutím, které by nás mohly stát snadné body pro soupeře a případné vítězství.

Toto se naštěstí podařilo a zápas skončil historickým vítězstvím pro Křešice 54:50, které poprvé ve své šestileté existenci porazily kolegy ze Seniorky.

Křešickým X-faktorem byl válečnický exSenior Tomáš „Cáfa“ Cafourek, který svému bývalému týmu bez mrknutí oka nadělil 23 bodů.

Celé utkání bylo velmi emocionální a napjaté. Bylo to jedno z nejhezčích utkání dosavadní sezóny. Do utkání se zapojilo všech hráčů z domácí sestavy a každý se podílel na tomto vítězství, za což patří velké díky.

BK Děčín Křešice – BK Děčín Seniorka 54:50 (19:12, 31:19, 40:35)

Body: Cafourek 23 (2x3), Jezbera 7 (1x3), Stárek 6, Mityska 6, Řízek 4, Klůs 3, Přeučil 3 (1x3), Marek 2

Po zápase se zbouraly veškeré rivalské zábrany a oba týmy se jako jedna parta odebraly na společný vánoční večírek, který jako jeden tým společně oslavili.