Muži Křešice – Utkání v České Lípě nám nevyšlo snad v žádném směru

Ačkoliv domácí mužstvo ani jednou nepoužilo celoplošnou osobní obranu, měli jsme snad nejvíce ztrát ze všech předešlých utkání. Nedařilo se vůbec nic. Nebyli jsme schopni si přihrát, vytvořit volnou střeleckou pozici, či včas zareagovat na změny v soupeřově obranném systému.

Světlý moment, kdy jsme zjistili, kde mají domácí slabinu, přišel až velmi pozdě. Přibližně v polovině poslední čtvrtiny jsme použili celoplošnou těsnou osobní obranu, která se ukázala jako velmi účinná. Dílčí skóre ze čtvrté čtvrtiny, kterou Křešice vyhráli poměrem 9:22, je toho jasným důkazem. Pokud bychom se probrali dříve, či by zápas trval delší dobu, mohl být konečný výsledek úplně jiný.

Tento zápas hodnotíme jako náš nejhorší výkon sezóny a doufáme, že si z něj vezmeme ponaučení do příštích utkání.

BK Česká Lípa – BK Děčín Křešice 81:72 (28:12, 49:31, 72:50)

Body: Cafourek 15 (1x3), Fedoruc 10, Mityska 10, Tauš 10 (2x3), Jezbera 9 (1x3), Stárek 8, Klůs 5 (1x3), Kudr 3, Sťahel 2.