Muži Křešice – Těsná prohra na domácí palubovce

Po týdenní pauze jsme se opět dočkali zápasu, nyní byl naším soupeřem tým z Roudnice, kterému jsme chtěli vrátit dvě loňské porážky.

Věděli jsme, že si musíme dávat pozor na soupeřův výborný pressing po celém hřišti, který je jeho nejsilnější zbraní. Až na některé momenty se nám to celkem dařilo.

Po překonání soupeřova celoplošného nátlaku jsme se mnohdy dostávali do jasných situací, které jsme bohužel neproměnili. Celý zápas se jednalo o těsnou obranu na obou stranách. Oba týmy se dopouštěly mnoha ztrát, které vycházely právě z dobré obrany.

Roudnice se ujala vedení již od úvodní čtvrtiny, které nepustila. Opakovaně jsme se dostávali na rozdíl dvou bodů, poté však nastala šnůra nepřesných přihrávek a zahozených šancí, čímž tým hostí opět navýšil bodový rozdíl.

Nejednalo se o zápas plný střel z dálky. Obě mužstva se soustředila na nájezdy a zakončení uvnitř bedny. Jediný výraznější bodový rozdíl nastal v průběhu druhé čtvrtky, kdy hosté vedli o 14 bodů.

Nástupem do třetí čtvrtiny však domácí zabrali a šnůrou 8:0 se dostali na dosah pěti bodů. Od této chvíle to byl nelítostný a tvrdý souboj. V průběhu závěrečné části domácí házeli 13 trestných hodů, které mohly zápas otočit. Bohužel bylo proměněno pouze 7 z nich. Celkový výsledek tedy svědčí o tom, jak důležité, trestné hody, jsou.

Dnešní zápas rozhodly nepřesné přihrávky a zahození jasných šancí. Tato prohra je pro domácí tým, již čtvrtá v řadě. Doufáme, že od této chvíle, najdeme způsob, jak se dostat na vítěznou vlnu.

BK Děčín Křešice – BA 2006 Roudnice n. L. 61:67 (14:16, 28:34, 44:55)

Body: Fedoruc 15 (1 asistence, 12 doskoků, 4 získané míče), Cita 12 (1x3, 1 asistence, 2 doskoky, 5 získaných faulů), Přeučil 12 (2 doskoky, 2 získané fauly, 1 získaný míč), Řízek 7 (2 asistence, 3 doskoky, 3 získané míče), Cafourek 6 (1 asistence, 6 doskoků, 1 získaný faul, 1 získaný míč), Jezbera 4 (6 asistencí, 8 doskoků, 2 získané míče, 1 blok), Klůs 3 (1x3, 1 asistence, 5 doskoků, 1 získaný míč), Tauš 2 (2 asistence, 2 doskoky, 1 získaný faul, 2 získané míče).