374_20230401_095128.jpg

Muži Křešice – Slabý výkon v posledním domácím utkání

V posledním domácím utkání letošní sezóny jsme opět předvedli katastrofální výkon zejména na útočné polovině. Nebyli jsme schopni správně zahrát ani jednu z našich akcí, vyběhnout do rychlého protiútoku, proměnit tříbodové střely, trestné hody či úspěšně zakončit otevřenou a „tutovou” střelu z podkoše.

Jako by se na nás přilepila smůla, která se nechce již několik zápasů pustit. Jednoduše řečeno, byl náš útok jedna velká katastrofa. Neustálá hra 1 proti zbytku světa bohužel není náš styl hry, nicméně to poslední dobou vypadá přesně obráceně. Soupeř nás porazil zejména úspěšnou střelbou z delší vzdálenosti.

Úkoly dnešního zápasu zněly jasně: 1) celoplošný pressing (nepochopili jsme); 2) Nenecháme soupeři prostor pro střelbu a budeme neustále u něj na dosah ruky (nepochopili jsme); 3) Budeme hrát jednoduchý a rychlý basketbal, což je soupeře největší slabina (nepochopili jsme).

Vždy se přizpůsobujeme soupeři, což je naše největší chyba. Při každém pokusu o rychlý protiútok míč pokaždé skončil v rukou soupeře nebo jsme raději míč ani nepřihráli. Tímto způsobem 5. místo rozhodně nevybojujeme a můžeme být rádi, že nehrajeme o předposlední příčku.

Chtěl bych za dnešní výkon pochválit zejména hráče s číslem #2 Matouše Mitysku. Za jeho bojovnost a dravost po míči, kterou po několika měsíční absenci přinesl na hřiště. Je to vlastnost, která Mattyho zdobí a která v našem týmu dlouho chyběla.

Před posledním zápasem máme manko -6 bodů. Tento bodový rozdíl je velmi hratelný a my máme jeden jediný úkol před sebou: VYHRÁT V LOVOSICÍCH MINIMÁLNĚ O 7 BODŮ a získat 5. místo soutěže.

BK Děčín Křešice – ASK Lovosice 52:58 (18:16, 24:31, 38:41)

Body: Jezbera 13 (1x3), Stárek 12 (1x3, 8 doskoků), Přeučil 11 (2x3, 8 doskoků, 5 získaných faulů), Mityska 7 (7 získaných faulů, 6 doskoků), Tauš 4, Fedoruc 2 (5 doskoků), Marek 2, Cafourek 1. Trestné hody 30/15, tříbodové střely 23/4, ztráty 19.

Příští zápas se odehraje za 14 dní. Utkání bude pravděpodobně vysíláno na portálu Youtube, kde nás můžete sledovat a podporovat z domova.