Muži Křešice – „Sedm statečných vol. 2” se bohužel těsně nekonalo

Do prvního letošního play-off utkání o 5.-8. místo se Křešice utkaly proti celku z Teplic. Domácí nastoupili v sedmičlenné rotaci. Soupeř také nebyl v plné síle, avšak měli o dva hráče více, celkem 9 hráčů.

Vzhledem k výškové, ale i početní převaze hostů, se domácí uchýlili k zatažené obraně. Chtěli soupeře donutit ke střelám z dálky, protože věděli, že jejich hlavní zbraní, z minulých střetnutí byla zejména hra pod košem a nízká úspěšnost střel z tříbodového oblouku.

Úvodní část začala úspěšnými trojkami z obou táborů. Následovala menší série Teplic 0:7, kterým si vybudovaly náskok a první čtvrtinu ovládly, zejména díky pěti proměněným trojkám, poměrem 19:24.

Druhá čtvrtina začala, pro domácí mužstvo velmi slibně. Po úvodních čtyřech minutách si totiž vybudovali sérii 14:2 čímž se dostali do vedení 33:26.

Bohužel poté Tepličtí proměnili další dvě trojky a začali si doskakovat svoje odražené střely, které z druhých šancí úspěšně zakončili. „Do šaten” se odcházelo za mírného vedení Děčína 43:41.

Po zahájení druhé poloviny se hosté opět, a hned dvakrát po sobě, trefili za tři body, čímž otočili stav utkání. Poté už to byl boj „nedáš, dostaneš” a konečně i domácí proměnili, alespoň tři tříbodové pokusy. Před závěrečnou částí svítilo skóre 66:68.

První čtyři minuty byly ještě vyrovnané, poté se však projevila únava domácích a dopouštěli se jedné ztráty za druhou. Hosté těchto chyb využili a téměř vždy je potrestali snadným zakončení z protiútoku. Domácí se již nestíhali vracet do obrany a prohráli tak velmi nadějný zápas.

Celé utkání, s výjimkou závěru, byť tomu celkové skóre nenapovídá, bylo velmi vyrovnané. První výhry v sérii PLAY-OFF se ujal celek z Teplic a domů si veze náskok 18 bodů.

Velká pochvala patří nejenom zraněným spoluhráčům, kteří své parťáky přišli podpořit z hlediště, ale i samotným hráčům. Přesto, že jich bylo pouze 7 se nebáli utkat s početnějším a vyšším soupeřem, kterého, nebýt závěru utkání, málem porazili.

Křešice vs Teplice 76:94 (19:24, 43:41, 66:68)

Body: Cita 28 (3x3, 6 asistenci, 9 doskoků, 3 získané míče, 6 získaných faulů), Cafourek 23 (4x3, 2 asistence, 9 doskoků, 2 získané míče, 3 získané fauly), Tauš 9 (3 asistence, 6 doskoků, 2 získané fauly, 1 blok), Marek 7 (2 doskoky, 1 získaný míč, 2 získané fauly), Řízek 6 (4 asistence, 6 doskoků, 2 získané míče, 1 získaný faul), Kudr 3 (1x3, 3 doskoky), Duchoslav (1 asistence, 5 doskoků).

Další utkání se odehraje po velikonoční pauze, tedy za 14 dní na půdě Teplic. Pokud se Křešice, alespoň trochu, vymaní ze své marodky, je stále reálná šance, že by mohly smýšlet nad postupem do další fáze soutěže. Musejí však vyhrát o 19 a více bodů.