Muži Křešice – Po dvou prohrách vítězství nad favoritem!

V posledních 3 týdnech jsme odehráli 3 utkání oblastního přeboru mužů, dvě na palubovkách soupeřů, a to třetí v domácí hale.

BA Louny – BK Děčín Křešice 101:65

Utkání v Lounech působilo nervózně již od samotného příjezdu na utkání, až po druhou polovinu zápasu. Ani za pomocí navigace jsme totiž nemohli včas najít místo utkání a během tohoto hledání jsme navštívili 3 sportovní haly, než jsme dorazili do té správné.

Zápas se tedy odstartoval přibližně o 10 minut později, než původně měl. Náš tým neměl téměř žádný čas na to se pořádně rozcvičit a hodit si na koš.

Nicméně navzdory těmto útrapám jsme do zápasu vstoupili velmi dobře a hra se přelévala ze strany na stranu a ani jeden tým nebyl schopen odskočit na větší bodový rozdíl než 10 bodů. Nůžky se začali pomalu rozevírat po přibližně pěti minutách druhé čtvrtiny, během kterých nám soupeř začal bodově odskakovat díky prostým rychlým protiútokům a hrou 1 na 1 na rozdíl 20 bodů.

Na začátku třetí čtvrtiny jsme ještě zažehli plamen naděje, kdy jsme se dotáhli na rozdíl menší než 10ti bodů a soupeře jsme donutili k odběru oddechového času. Poté soupeř šlápl na pedál a nenechal nás vydechnout.

Body: Jezbera 24, Lipenský 15, Plaček 11, Řízek 9, Klůs 4, Tauš 3, Kobera 2, Kudr.

BK Česká Lípa – BK Děčín Křešice 94:66

Do České Lípy jsme odcestovali s tím, že nám případnou výhru nedá místní hala zadarmo. Vzhledem k pověstnému nízkému stropu způsobeném ochrannými sítěmi a košovými „lapači“, které téměř znemožňují rychlý protiútok, jsme museli doufat ve střelecký den. Ten ale nenastal a soupeř si již od začátku utkání vybudoval náskok 25:9, který udržoval a v poslední čtvrtině dokonce navýšil na konečné skóre 94:66.

Body: Jezbera 17, Tauš 17, Lipenský 14, Kobera 7, Kudr 4, Klůs 3, Stránský 2, Marek 7, Bára.

BK Děčín Křešice – BA Louny 67:62

V místní aréně Křešice svedl souboj zatím neporažený tým z Loun a poslední tým tabulky, domácí Křešice. Jak už tomu skóre naznačuje, celý zápas se vyvíjel tak, jak by tomu mnozí možná ani nevěřili. Převážnou část zápasu totiž domácí tým z Křešic udržoval v mírném vedení, které krom druhé čtvrtiny nepustil.

Soupeř nám svoji zataženou obranou nedovolil lehké nájezdy do koše, za to nás velmi často nechával volné na perimetru. Naši střelci toho ihned využili a nebáli se vzít každou volnou pozici, která byla soupeřem poskytnuta.

Důležitým aspektem byl náš rychlý protiútok, díky kterému jsme se po nezdařené obraně ihned dostali zpět k bodovému zisku. Tento zápas byl určitě psychicky napjatý, neboť nikdo neočekával, že zrovna poslední tým tabulky bude ten, kdo nadělí první a možná jedinou porážku již jasnému mistrovi oblastního přeboru.

Důkazem toho je vyloučení hráče ze soupeřova týmu (týmu Loun) v posledních 2 minutách zápasu, díky jeho povedeným hereckým výkonům při jakémkoliv kontaktu s protihráčem a následnými urážkami směrem k rozhodčím.

Soupeř v posledních minutách na domácí tým vyvíjel vysoký tlak v podobě celoplošného pressu a tvrdými nájezdy do koše, nicméně hráči Křešic se nenechali zastrašit a došli si pro sladké vítězství.

Body: Lipenský 31, Kobera 16, Tauš 10, Jezbera 8, Bára 2, Kudr, Řízek, Doubrava A., Marek.