Muži Křešice – Nezvládnutá poslední čtvrtina nás stále výhru s Roudnicí

Netradičně ve čtvrtek jsme zajížděli na náš poslední zápas základní skupiny v této sezoně. Vzhledem k našemu postavení v tabulce, by nám případná výhra sice nezajistila lepší postavení v tabulce, ale vyřadila by Roudnici ze 4. místa, které znamená postup do play-off. Bylo tedy o co hrát.

Celý zápas jsme věděli, že je potřeba si dát pozor na jednu jedinou zbraň soupeře, kterou je celoplošný pressing. 3/4 zápasu se nám tuto obranu dařilo překonávat a soupeři jsme postupně bodově odskakovali.

Vše se změnilo ve čtvrté čtvrtině, kdy jsme se opakovanými ztrátami, při přechodu hřiště na útočnou polovinu, postupně zbavovali bodového náskoku a vraceli soupeře do hry. Zejména skvělá tříbodová úspěšnost soupeře, kdy nám za 8 minut nadělil 5 trojek přes naši těsnou obranu, pomohla k obratu vedení ve prospěch soupeře a jemu konečnému vítězství.

Obecně jsme soupeři nedovolili příliš lehkých nájezdů či volných pozic za dva i tři body. Hodnotím dnešní zápas velmi kladně. Bohužel, jsme psychicky nezvládli poslední čtvrtku, kterou jsme prohráli poměrem 29:9, což nakonec rozhodlo.

Nyní nás čeká poslední série s Mostem o 6-7 místo.

BA Roudnice n. Labem vs BK Děčín Křešice (18:19, 36:43, 53:63)

Body: Jezbera 27 (5x3, 8 doskoků), Přeučil 15 (2x3, 7 získaných faulů), Stárek 12 (DOUBLE-DOUBLE 10 doskoků, 5 asistencí, 7 získaných faulů), Fedoruc 11, Marek 4, Tauš 3. Trestné hody: 21/9, tříbodové střely: 24/8.