Muži Křešice – Nevyužité šance nás stály vítězství v Lovosicích

V závěrečném utkání letošní soutěže jsme zajížděli do lovosické haly s bodovým mankem 6 bodů z minulého zápasu.

Zápas byl vyrovnaný od 1. minuty utkání. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, vždy jsme však museli mít na paměti, že jsme o 6 bodů pozadu, právě díky předešlé prohře. Naše taktika byla jasná, tedy „uběhat soupeře”. Což se chvílemi dařilo. Prakticky při každém obranném doskoku či obdrženém koši, byl vždy minimálně jeden hráč Křešic sám na útočné polovině.

Bohužel, jsme měli sklopené hlavy a tzv. „počítali parkety”, díky čemuž jsme tyto šance nevyužívali tak, jak jsme si představovali. Byly však momenty, kdy jsme, při rozehře, zvedli hlavy a míč správně a rychle dopravili do rukou našeho vybíhajícího hráče, což vždy způsobilo přečíslení 2vs1, 3vs1, 3vs2, a podobně…

Ukázalo se, že tyto situace, které by měli znamenat jasný koš, neumíme správně řešit. Téměř pokaždé totiž míč skončil v rukou soupeře či zblokovanou střelou. Toto bychom dnes označili jako hlavní důvod prohry.

Přibližně ve čtvrté minutě závěrečné čtvrtiny za stavu 58:56 pro domácí, jsme házeli dva trestné hody, čímž jsme mohli aktuální skóre vyrovnat. My však trestné hody neproměnili a jako by to nakoplo domácí ke trojkové kanonádě.

V následujících dvou minutách nás totiž tým z Lovosic rozstřílel poměrem 16:0. Konkrétně trefily 2 dvoubodové střely a následně 4 tříbodové střely po sobě. Tato neuvěřitelná šnůra, kdy soupeř neminul koš, rozhodla o výsledku utkání. Po této kanonádě Křešice vyprázdnily lavičku a umožnila dohrát zápas dalším hráčům a užít si tak poslední letošní utkání.

Celému týmu patří velké poděkování za celou letošní sezónu a za to, jaká parta se dala letos do kupy.

ASK Lovosice – BK Děčín Křešice 82:68 (16:18, 34:30, 49:50)

Body: Cafourek 16 (1x3), Mityska 15 (6 doskoků), Přeučil 12, Stárek 7 (5 doskoků), Jezbera 6, Fedoruc 5, Tauš 3 (1x3), Klůs 2, Marek 2.

Tříbodové střely 12/2, trestné hody 17/13, ztráty 12, zisky 9.