Muži Křešice – Neproměněné šance nás stály vítězství

Předposlední utkání roku 2023 jsme odehráli proti týmu z Teplic, který minulý ročník v soutěži chyběl.

Se soupeřem jsme po většinu zápasu drželi krok. Bohužel kvůli neproměněným trestným hodům (59 %) a jasným „šoupákům” z pod koše s poměrem 15:35. Ano, 15/35 střel z bezprostřední blízkosti koše jsme neproměnili.

Teplice se bodově utrhly během prvních pěti minut třetí čtvrtiny šňůrou 5:15, tento náskok držely, až do konce předposlední hrací části. Nástup do závěrečné části přinesl ale velké drama. Domácí tým se vzchopil a 8 minut, tedy většinu čtvrté čtvrtiny, soupeře přehrál 14:6, čímž se přiblížil soupeři a celkové skóre činilo 72:73.

Bohužel pro Křešice, toto byla poslední šance na otočení utkání. Následující 2 minuty, již patřily hostům. Bodovou kanonádou 1:10 ukončili zápas s konečným desetibodovým rozdílem.

Poděkování patří domácím hráčům zejména za to, že i přes evidentní smůlu v útoku nic nevzdali, se vztyčenou hlavou dokázali dotáhnout soupeře a téměř otočit vývoj utkání v samotném závěru.

BK Děčín Křešice – BK Teplice B 73:83 (22:22, 44:47, 58:67)

Body: Jezbera 19 (3x3, 2 asistence, 1 doskok, 2 získané fauly, 1 blok), Fedoruc 13 (1 asistence, 9 doskoků, 7 získaných faulů, 1 získaný míč), Cafourek 12 (3 asistence, 8 doskoků, 1 získaný míč), Cita 9 (3 doskoky, 1 získaný faul, 1 získaný míč), Přeučil 9 (2 doskoky, 5 získaných faulů, 2 získané míče), Duchoslav 5 (2 doskoky, 2 získané fauly), Řízek 4 (3 doskoky, 1 získaný faul, 1 získaný míč), Marek 2 (1 doskok, 1 získaný faul), Kudr (1 doskok, 1 získaný míč), Klůs (2 doskoky)

Trestné hody 20/34 (59 %), 2bodové střely 51/22 (43 %), 3bodové střely 23/3 (13 %), získané míče 9, ztracené míče 13.