Muži Křešice - „Když to nejde, tak to nejde”

Utkání ve velmi omezené sestavě devíti hráčů, přičemž jeden se do zápasu nezapojil kvůli nemoci, druhý měl problém s kolenem, třetí byl čerstvě po nemoci a čtvrtý měl několika měsíční pauzu kvůli zraněni, se proti ústeckým Skřivánkům nedařilo v žádném směru.

První poločas vypadal, jako divadelní komedie, kdy se ani jeden z týmů nedokázal trefit do koše. Skóre prvního poločasu 27:27 vyznačuje, jak bodově „plodná”, byla první půle zápasu.

Od druhé poloviny zápasu, domácí tahali za mírně kratší konec. Soupeři se podařily 3 tříbodové střely po sobě, čímž dokázal bodově odskočit.

V průběhu čtvrté čtvrtiny to vypadalo, jako by se domácí tým konečně vzchopil a pomocí několika získaných míčů a následných úspěšných nájezdů do koše z rychlých protiútoků, se vrátil do hry.

Od šesté minuty 4. čtvrtiny to byl boj o každý bod. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, vždy s maximálně dvou bodovým rozdílem.

V průběhu poslední minuty čtvrté čtvrtiny se domácím za stavu 62:62, podařilo získat míč po nepřesné soupeřově přihrávce. Následoval okamžitý nájezd do koše, který skončil faulem s neproměněnou střelou. Domácí hráči, proměnili oba trestné hody, čímž navýšili skóre na stav 64:62.

Do konce zápasu zbývalo přibližně 8 vteřin. Hostí, po vybraném time-outu, vyhazovali z postranní čáry. Dostali míč do vymezeného území a šťastnou střelou přes hlavu dali vyrovnávací koš o desku. Čímž dostali zápas do prodloužení.

Prodloužená část již plně patřila týmu hostí a zápas rozhodli.

Důvody naší prohry: nebyli jsme schopni pohlídat si obranný doskok, neproměňovali jsme jasné volné střelecké pozice a nevyužili jsme občasných „vysvobozujících“ faulů od soupeře, kterými nás posílal na čáru trestných hodů.

Statistiky hovořil za vše: trestné hody 37/14, tříbodové střely 32/2, dvoubodové střely 41/23.

BK Děčín Křešice – Skřivánci Ústí nad Labem 65:74 (16:13, 27:27, 42:46, 64:64)

Body: Stárek 22, Fedoruc 17 (1x3), Jezbera 10, Tauš 9 (1x3), Klůs 4, Přeučil 3.