354_20230204_114655.jpg

Muži Křešice – Katastrofální útok v domácím utkání s Českou Lípou

V rotaci devíti hráčů, ve které chyběli 2 členové základní sestavy a téměř polovina osazenstva ještě stále trápily dozvuky viróz, se v pátek 3. února utkala s Českou Lípou v Křešické aréně.

Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který hraje fyzický a kontaktní basketbal. Vzhledem k naším zdravotním indispozicím jsme museli často střídat, abychom soupeři stačili. Bohužel, naše aktuální fyzička nebyla tím největším problémem.

Po odstrašujícím zápase v Lovosicích, který se hrál minulý týden, jsme se zaměřili na obranu, kterou jsme, až na pár výjimek, zvládli celkem dobře. Co se nám však přeneslo z minulého utkání, byl katastrofální útok. Nebyli jsme schopni vytvořit si střeleckou pozici, aniž bychom se nadřeli.

Neustále jsme hráli jedna na jedna, nevyužívali jsme výškové převahy v momentě, kdy soupeř vystřídal své dva podkošové hráče a také jsme nedokázali smysluplně zahrát naše útočné systémy. Jedním slovem, byl náš útok „katastrofa“.

Velkým překvapením byla nevídaná úspěšnost tříbodových střel z rukou soupeře, který se nebál přes naší osobní obranu vystřelit na koš a téměř každý vyslaný pokus skončil úspěšně.

Celkem jsme inkasovali 13 trojek, vzhledem k celkovému skóre, dala Česká Lípa více jak polovinu bodů právě ze tříbodových pokusů. Na toto bohužel není žádný recept a nezbývá nám nic jiného než smeknout před soupeřem, který měl střelecký den.

Doufám, že naši černou sérii posledních tří zápasů hodíme za hlavu a navážeme na naší organizovanou hru, kterou jsme se před těmito zápasy prezentovali.

BK Děčín Křešice vs BK Česká Lípa 55:76 (15:26, 24:47, 34:59)

Body: Cafourek 21 (3x3) / 8 doskoků, Přeučil 13 (1x3) / 5 získaných faulů, Jezbera 11 / 5 asistencí / 5 doskoků, Řízek 4, Fedoruc 3, Tauš 2, Klůs 2.