Muži Křešice – I přes prohru postup do boje o 5. místo

Ve druhém utkání série o postup v boji o 5. místo jsme se v domácí aréně utkali s mosteckým tymem „B”. Věděli jsme, že díky přesvědčivé výhře na Mostecké palubovce, která skončila rozdílem 20 bodů, jsme měli velkou rezervu pro případ, že by se dnešní zápas nevyvíjel dobře. Díky této rezervě jsme dokázali „vybojovat“ postup do závěrečné části play-off o 5. místo i přes dnešní zcela zaslouženou prohru.

Od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec, soupeř nám dával jasně najevo, že série ještě není zdaleka u konce. Na konci prvního poločasu nám Mostecký tým utekl o 10 bodů. Věděli jsme, že soupeř je takzvaně na půli cesty k tomu, aby nás vyřadil z boje o 5. místo i přes náš 20ti bodový náskok z minulého zápasu. Naštěstí se domácím podařilo v průběhu druhého poločasu postupně snižovat soupeřův náskok.

Nicméně vždy, když se tým z Křešic dostal na rozdíl jednoho koše, Mostecký tým náhle zabral a díky jednoduchým košům z protiútoku, vždy bodově odskočil. I přes menší počet hráčů na Mostecké lavičce bylo z jejich strany vidět větší odhodláni, které bylo klíčem k jejich dnešní výhře. Domácí dnes nebyli schopni vytvořit si mnoho snadných situací a pokud ano, neproměnili jednoduché střely zpod koše.

Dnešní prohra 7 bodovým rozdílem, sice přinesla na domácí lavičku smutek, ale zároveň radost, neboť to znamená, že postoupili do závěrečné fáze v boji o 5. místo v soutěži.

BK Děčín Křešice – BK Baník Most B 62:69 (18:25 32:42 49:54)

Body: Stárek 15 (DOUBLE-DOUBLE, 1x3, 15 doskoků), Fedoruc 14 (7 doskoků), Jezbera 9 (1x3), Tauš 9 (1x3, 5 doskoků), Přeučil 6 (7 doskoků), Marek 4, Klůs 3, Kudr 2. Tříbodové střely 21/3, trestné hody 14/7.

Nyní čekáme na výsledek zápasu mezi týmy Lovosice a Ústí nad Labem. Vítěz této dvojice se stane posledním letošním soupeřem pro Křešický tým.