Muži Křešice – Cenný skalp na domácí palubovce

Na závěr ledna přivítaly Křešice na domácí palubovce druhý tým soutěže Skřivánek Ústí nad Labem.

Hosté přijeli pouze v sedmi hráčích, což je pro každého soupeře nepříjemný a „začarovaný” počet. Ve stejném počtu hráčů totiž, v minulém týdnu, zajížděly Křešice do Lovosic a nečekaně vyhrály. Bylo tedy jasné, že se bude jednat o vyrovnaný souboj.

Úvodní část byla velmi vyrovnaná a obranná. Hosté však proměňovali střely za tři body, kdy z pouhých osmi bodů dali 2 trojky (6 bodů). Následující čtvrtinu se bodově „urvali domácí”, zejména díky úspěšným nájezdům do koše a správně zahranými akcemi.

Hostům bylo velmi dobře znemožněno dostávat se do snadných zakončení a tak „sáhnuli” pro svoji nejlepší zbraň, kterou je střelba z dálky. Z 22ti bodů za čtvrtinu trefili 4 trojky, tedy celkem 12 bodů. Závěr prvního poločasu vedl Děčín 41:30.

Nástup do druhé poloviny zápasu vyšel lépe Ústí. Bodovou šnůrou 3:12 a přechodem na zónovou obranu v závěrečných třech minutách třetí čtvrtky se dostalo na skóre 54:56 a hrálo se prakticky od začátku.

Po zahájení závěrečné čtvrtiny, nastoupil domácí tým s jasnými instrukcemi, jak hrát proti soupeřově zóně. Chvilku to skřípalo. Soupeř vychytával nepřesné přihrávky či doskočil neúspěšné střely a snadno skóroval. Po třech minutách na tabuli svítilo skóre 62:61 a bylo zaděláno na obrat zápasu.

Po vybraném oddechovém času nastoupil úplně „jiný” domácí tým. Křešice zklidnily a roztáhly hru po celé útočné polovině. Začaly si pouštět míč z ruky. Jednalo se o naprosto nádhernou a jednoznačně nejhezčí část utkání, kdy se v každém útoku dotkli míče všichni hráči na hřišti.

Téměř všechny následné útoky proti zónové obraně skončily úspěšným zakončením a hosté byli nuceni přejít opět na osobní obranu. Po celý závěr utkání si domácí tým vybudoval rozhodující sedmibodový náskok, který už nepustil. Muži z Křešic tento zápas dovedli do úspěšného konce a získali tak cenný skalp.

Bohužel se jednalo o derniéru domácího pivota #77 Patrika Fedoruce, který s největší pravděpodobností, již letos nenastoupí kvůli pracovním povinnostem v zahraničí. „Fedovi” děkujeme a přejeme hodně pracovních a osobních úspěchů. A hlavně šťastný návrat domů.

BK Děčín Křešice - Skřivánci Ústí nad Labem 79:73 (10:8, 41:30, 56:54)

Body: Přeučil 27 (2x3, 5 asistencí, 14 doskoků DOUBLE-DOUBLE, 8 získaných míčů, 6 získaných faulů), Fedoruc 5 (5 doskoků, 1 získaných míč), Jezbera 8 (1x3, 4 doskoky, 2 asistence, 1 získaný míč), Cita 17 (3x3, 5 doskoků, 3 získané míče, 1 blok), Tauš 14 (2x3, 3 asistence, 5 doskoků, 2 získané míče, 1 blok), Řízek 4 (2 asistence, 4 doskoky, 1 získaný faul), Duchoslav 4 (1 asistence, 6 doskoků, 1 získaný faul).

Tříbodové střely 27 %, dvoubodové střely 50 %, trestné hody 65%, získané míče 10, ztracené míče 14.