Muži Křešice – Bitva mezi Davidem a Goliášem

Muži Křešice zajížděli do České Lípy na odvetné utkání, kterým chtěli oplatit porážku z minulého týdne.

Bohužel pro ně, začala Lípa ve VELKÉM stylu hned od úvodní minuty, kdy prakticky neminula jedinou střelu a k tomu přidala 6 trojek! Jednalo se o naprostou kanonádu, zejména od hráče s číslem #18, který proměnil 5 z nich. Pokud domácí náhodou nenasadili střelu za tři, drtili hosty z podkoše, kde neměli konkurenci. Úvodní čtvrtina byla zakončena 15:33.

Ve druhé hrací části to přestalo České Lípě „padat” a dopouštěly se ztrát. Křešice tohoto využily a také se jim dařilo proměňovat otevřené střely, čímž se v 9 minutě dotáhly na svého soupeře. Do šatny se odcházelo za stavu 44:41.

Ve druhém poločase se jednalo o nelítostnou bitvu pod košem. Domácí naplno zapojili své nejvyšší hráče, což pro Křešice, vzhledem k výškové a váhové nevýhodě, znamenalo jediné, doufat, že se jim nepodaří snadno skórovat a proměňovat střely. Jednalo se o velmi tvrdý souboj, kterému vůbec nepomáhala přísná laťka od rozhodčích, kteří ani sami často nevěděli, co vlastně písknuli a museli se radit mezi sebou.

Závěrečná čtvrtka, do které se nastupovalo za stavu 67:57 byla celkem poklidná neboť Česká Lípa nedovolila žádné drama. Stále pokračovala ve hře z vymezeného území a jednoduše útočila do doby, než nedala koš. Hosté mohli dorovnat či otočit skóre, pokud by proměňovali volné střely. Vzhledem k nižší a rychlejší sestavě, často přehrávali soupeře na perimetru 1 proti 1. Domácí okamžitě „ucpali” bednu, po čemž následovala přihrávka na volného střelce, který bohužel neproměnil svou šanci.

Celé utkání opět proběhlo v poklidu, s výjimkou představení ze strany rozhodčích. Ani jeden z celků totiž nebyl spokojen s jejich dnešním výkonem a jako by se báli cokoliv udělat, jen aby nebyl odpískán faul. Vzhledem k sedmičlenné rotaci Křešic se jednalo o veliký problém. Jeden hráč skončil s pěti fauly tři měli 4 osobní chyby. Stačilo málo a zápas se, kvůli odpískaným faulům, nedohrál.

Velké díky patří domácím, fanouškům a hlavně hráčům z Děčína, že se stejně jako v minulém utkání, nebáli utkat „s Goliášem” a pokusili se jej porazit.

BK Česká Lípa – BK Děčín Křešice 83:68 (33:15, 49:41, 67:57)

Body: Cita 19 (2x3, 4 asistence, 2 doskoky, 2 získané míče, 4 získané fauly), Jezbera 15 (1x3, 3 asistence, 2 doskoky, 1 získaný míč, 2 získané fauly), Tauš 13 (2x3, 2 asistence, 5 doskoků, 1 získaný míč, 2 získané fauly), Přeučil 11 (3 doskoky, 3 získané míče, 3 získané fauly), Cafourek 10 (4 asistence, 7 doskoků), Duchoslav (2 asistence, 5 doskoků, 1 blok), Řízek (1 získaný míč, 3 získané fauly).

Tříbodové střely 19 %, dvoubodové střely 58 %, trestné hody 58 %, získané míče 8, ztracené míče 10.

Nyní má tým BK Děčín Křešice, stejně jako v loňské sezóně, kdy skončil na šestém místě, jistou účast ve druhé skupině celků, kteří se po základní části utkají o pozice 5.–8. Vzhledem k letošní veliké absenci klíčových hráčů to bude velký boj. Nicméně, úkol je jasný. Vybojovat, alespoň pátou příčku a tím si vylepšit bilanci oproti minulému ročníku.