Muži Křešice – Ani 3. zápas výhru nepřinesl

Druhý letošní výjezd směřoval do nedalekého Ústí nad Labem. Soupeře jsme velmi dobře znali z minulých společných utkání. I přes to, že mají letos posily z vyšších soutěží, jsme k nim zajížděli s jasným plánem, kterým byla výhra.

Od úvodní minuty to byl boj o každý bod. Vedení obou týmů se přelévalo ze strany na stranu. Úvodní čtvrtina byla, z naší strany, vyhrána o 2 body. Průběh 2 čtvrtky byl obdobný, avšak se zdálo, že se po 8 minutách, kdy jsme vedli poměrem 26:33 začínají rozevírat nůžky v náš prospěch. Vybíhali jsme do protiútoku, dávali „šoupáky” a proměňovali střely ze střední vzdálenosti.

Poté však nastal bodový půst, neboť jsme závěrečné 2 minuty prvního poločasu dali pouze 2 body z trestných hodů. Soupeř naopak zabral a díky rychlým 8 bodů v řadě, dotáhl skóre na celkových 33:35, čímž byla uzavřena první půle.

Celý druhý poločas již pomalinku, ale jistě, patřil domácímu celku. Díky snadným košům z pouhého seběhu za našimi zády, připomínající dvojtaktové cvičení, které jsme si nedokázali pohlídat a dvou tříbodových střelách téměř z poloviny hřiště, soupeř začal bodově utíkat. Bohužel jsme na tuto situaci reagovali tak, že jsme si přestali hlídat koše s „offsidu”, ztráceli balóny, dělali školácké chyby, neproměňovali „tutovky” a trestné hody.

Skóre se postupně navyšovalo a od 5. minuty poslední čtvrtky se domácí tým ujal vedení 63:53. Tento náskok se nám již nijak nepodařilo dohnat, naopak jsme vlastními chybami soupeři dovolili, bodový rozdíl ještě více navýšit. Utkání nakonec skončilo rozdílem 18 bodů, o čemž definitivně rozhodlo posledních 5 minut zápasu.

Skřivánci Ústí n.L. – BK Děčín Křešice 72:54 (14:16, 33:35, 53:49)

Body: Fedoruc 10 (7 doskoků, 1 zisk, 4 získané fauly), Cafourek 9 (1x3, 8 doskoků,1 zisk, 1 získaný faul), Jezbera 9 (1x3, 11 doskoků, 1 asistence, 1 zisk, 3 získané fauly), Cita 6 (1x3, 4 doskoky, 4 zisky), Tauš 5 (1x3, 2 doskoky, 1 zisk), Přeučil 5 (1x3, 1 doskok, 1 asistence, 2 zisky, 2 získané fauly), Kudr 4 (5 doskoků, 1 asistence, 1 získaný faul), Sťahel 3 (1x3, 3 doskoky, 1 asistence), Řízek 2 (1 doskok, 1 asistence), Duchoslav 1 (5 doskoků, 2 asistence, 1 získaný faulů).

Tříbodové střely 25/5 (20 %), dvoubodové střely 40/16 (40 %), trestné hody: 17/6 (35 %), ztráty 17, zisky 12.